django - en to az translation catalogue (324 entries)

en: Arabic
az: Ərəb

en: Algerian Arabic
az: Əlcəzair Ərəbcəsi

en: Asturian
az: Asturiya

en: Azerbaijani
az: Azərbaycan

en: Bulgarian
az: Bolqar

en: Belarusian
az: Belarus

en: Bengali
az: Benqal

en: Bosnian
az: Bosniya

en: Catalan
az: Katalon

en: Central Kurdish (Sorani)
az: Mərkəzi Kürd dili (Sorani)

en: Czech
az: Çex

en: Welsh
az: Uels

en: Danish
az: Danimarka

en: German
az: Alman

en: Lower Sorbian
az: Aşağı Sorb

en: Greek
az: Yunan

en: English
az: İngilis

en: Australian English
az: Avstraliya İngiliscəsi

en: British English
az: Britaniya İngiliscəsi

en: Spanish
az: İspan

en: Argentinian Spanish
az: Argentina İspancası

en: Colombian Spanish
az: Kolumbia İspancası

en: Mexican Spanish
az: Meksika İspancası

en: Nicaraguan Spanish
az: Nikaraqua İspancası

en: Venezuelan Spanish
az: Venesuela İspancası

en: Estonian
az: Eston

en: Basque
az: Bask

en: Persian
az: Fars

en: Finnish
az: Fin

en: French
az: Fransız

en: Frisian
az: Fris

en: Irish
az: İrland

en: Scottish Gaelic
az: Şotland Keltcəsi

en: Galician
az: Qalisiya

en: Hebrew
az: İvrit

en: Hindi
az: Hind

en: Croatian
az: Xorvat

en: Upper Sorbian
az: Yuxarı Sorb

en: Haitian Creole
az: Haiti kreol dili

en: Hungarian
az: Macar

en: Armenian
az: Erməni

en: Interlingua
az: İnterlinqua

en: Indonesian
az: İndoneziya dili

en: Igbo
az: İqbo

en: Ido
az: İdo

en: Icelandic
az: İsland

en: Italian
az: İtalyan

en: Japanese
az: Yapon

en: Georgian
az: Gürcü

en: Kabyle
az: Kabile

en: Kazakh
az: Qazax

en: Khmer
az: Xmer

en: Korean
az: Koreya

en: Kyrgyz
az: Qırğız

en: Luxembourgish
az: Lüksemburq

en: Lithuanian
az: Litva

en: Latvian
az: Latış

en: Macedonian
az: Makedon

en: Malayalam
az: Malayam

en: Mongolian
az: Monqol

en: Burmese
az: Birman

en: Norwegian Bokmål
az: Norveç Bukmolcası

en: Nepali
az: Nepal

en: Dutch
az: Niderland

en: Norwegian Nynorsk
az: Norveç Nyunorskcası

en: Ossetic
az: Osetin

en: Punjabi
az: Pəncab

en: Polish
az: Polyak

en: Portuguese
az: Portuqal

en: Brazilian Portuguese
az: Braziliya Portuqalcası

en: Romanian
az: Rumın

en: Russian
az: Rus

en: Slovenian
az: Sloven

en: Albanian
az: Alban

en: Serbian
az: Serb

en: Serbian Latin
az: Serb (Latın)

en: Swedish
az: İsveç

en: Swahili
az: Suahili

en: Telugu
az: Teluqu

en: Tajik
az: Tacik

en: Thai
az: Tay

en: Turkmen
az: Türkmən

en: Turkish
az: Türk

en: Uyghur
az: Uyğur

en: Ukrainian
az: Ukrayn

en: Uzbek
az: Özbək

en: Vietnamese
az: Vyetnam

en: Simplified Chinese
az: Sadələşdirilmiş Çin dili

en: Traditional Chinese
az: Ənənəvi Çin dili

en: Messages
az: Mesajlar

en: Site Maps
az: Sayt Xəritələri

en: Static Files
az: Statik Fayllar

en: Syndication
az: Sindikasiya

en: That page number is not an integer
az: Səhifə nömrəsi rəqəm deyil

en: That page number is less than 1
az: Səhifə nömrəsi 1-dən balacadır

en: That page contains no results
az: O səhifədə nəticə yoxdur

en: Enter a valid value.
az: Düzgün dəyər daxil edin.

en: Enter a valid domain name.
az: Düzgün domen adı daxil edin.

en: Enter a valid URL.
az: Düzgün URL daxil edin.

en: Enter a valid integer.
az: Düzgün rəqəm daxil edin.

en: Enter a valid email address.
az: Düzgün e-poçt ünvanı daxil edin.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
az: Hərflər, rəqəmlər, alt xətt və ya defislərdən ibarət etibarlı bir "slug" daxil edin.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
az: Yalnız Unikod hərfləri, rəqəmlər, alt xətt və ya defislərdən ibarət etibarlı bir "slug" daxil edin.

en: Enter a valid %(protocol)s address.
az: Düzgün %(protocol)s adres daxil edin.

en: IPv4 or IPv6
az: IPv4 və ya IPv6

en: Enter only digits separated by commas.
az: Vergüllə ayırmaqla yalnız rəqəmlər daxil edin.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
az: Əmin olun ki, bu dəyər %(limit_value)s-dir/dır (bu %(show_value)s-dir/dır).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
az: Bu qiymətin %(limit_value)s-(y)a/ə bərabər və ya ondan kiçik olduğunu yoxlayın.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
az: Bu qiymətin %(limit_value)s-(y)a/ə bərabər və ya ondan böyük olduğunu yoxlayın.

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s.
az: Bu dəyərin %(limit_value)s addım ölçüsünün mərtəbələri olduğundan əmin olun.

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s, starting from %(offset)s, e.g. %(offset)s, %(valid_value1)s, %(valid_value2)s, and so on.
az: Bu dəyərin %(offset)s dəyərindən başlayaraq %(limit_value)s addım ölçüsü mərtəbəsi olduğundan əmin olun. Məs: %(offset)s, %(valid_value1)s, %(valid_value2)s və s.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
az[0]: Bu dəyərin ən az %(limit_value)d simvol olduğuna əmin olun (%(show_value)d simvol var)
az[1]: Bu dəyərin ən az %(limit_value)d simvol olduğuna əmin olun (%(show_value)d simvol var)

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
az[0]: Bu dəyərin ən çox %(limit_value)d simvol olduğuna əmin olun (%(show_value)d simvol var)
az[1]: Bu dəyərin ən çox %(limit_value)d simvol olduğuna əmin olun (%(show_value)d simvol var)

en: Enter a number.
az: Ədəd daxil edin.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
az[0]: Toplamda %(max)s rəqəmdən çox olmadığına əmin olun.
az[1]: Toplamda %(max)s rəqəmdən çox olmadığına əmin olun.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
az[0]: Onluq hissənin %(max)s rəqəmdən çox olmadığına əmin olun.
az[1]: Onluq hissənin %(max)s rəqəmdən çox olmadığına əmin olun.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
az[0]: Onluq hissədən əvvəl %(max)s rəqəmdən çox olmadığına əmin olun.
az[1]: Onluq hissədən əvvəl %(max)s rəqəmdən çox olmadığına əmin olun.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
az: “%(extension)s” fayl uzantısına icazə verilmir. İcazə verilən fayl uzantıları: %(allowed_extensions)s.

en: Null characters are not allowed.
az: Boş simvollara icazə verilmir.

en: and
az: və

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
az: %(field_labels)s ilə %(model_name)s artıq mövcuddur.

en: Constraint “%(name)s” is violated.
az: “%(name)s” məhdudiyyəti pozuldu.

en: Value %(value)r is not a valid choice.
az: %(value)r dəyəri doğru seçim deyil.

en: This field cannot be null.
az: Bu sahə boş qala bilməz.

en: This field cannot be blank.
az: Bu sahə ağ qala bilməz.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
az: Bu %(field_label)s ilə %(model_name)s artıq mövcuddur.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
az: %(field_label)s dəyəri %(date_field_label)s %(lookup_type)s üçün unikal olmalıdır.

en: Field of type: %(field_type)s
az: Sahənin tipi: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
az: “%(value)s” dəyəri ya True, ya da False olmalıdır.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
az: “%(value)s” dəyəri True, False və ya None olmalıdır.

en: Boolean (Either True or False)
az: Məntiq operatoru (ya Doğru, ya Yalan)

en: String (up to %(max_length)s)
az: Sətir (%(max_length)s simvola kimi)

en: String (unlimited)
az: Sətir (limitsiz)

en: Comma-separated integers
az: Vergüllə ayrılmış tam ədədlər

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
az: “%(value)s” dəyəri səhv tarix formatındadır. YYYY-MM-DD formatı olmalıdır.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
az: “%(value)s” dəyəri düzgün formatdadır (YYYY-MM-DD), amma bu tarix xətalıdır.

en: Date (without time)
az: Tarix (saatsız)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
az: “%(value)s” dəyərinin formatı səhvdir. Formatı YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] olmalıdır.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
az: “%(value)s” dəyərinin formatı düzgündür (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) amma bu tarix xətalıdır.

en: Date (with time)
az: Tarix (vaxt ilə)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
az: “%(value)s” dəyəri onluq kəsrli (decimal) rəqəm olmalıdır.

en: Decimal number
az: Rasional ədəd

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
az: “%(value)s” dəyərinin formatı səhvdir. Formatı [DD] [HH:[MM:]]ss[.uuuuuu] olmalıdır.

en: Duration
az: Müddət

en: Email address
az: E-poçt

en: File path
az: Faylın ünvanı

en: “%(value)s” value must be a float.
az: “%(value)s” dəyəri float olmalıdır.

en: Floating point number
az: Sürüşən vergüllü ədəd

en: “%(value)s” value must be an integer.
az: “%(value)s” dəyəri tam rəqəm olmalıdır.

en: Integer
az: Tam ədəd

en: Big (8 byte) integer
az: Böyük (8 bayt) tam ədəd

en: Small integer
az: Kiçik tam ədəd

en: IPv4 address
az: IPv4 ünvanı

en: IP address
az: IP ünvan

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
az: “%(value)s” dəyəri None, True və ya False olmalıdır.

en: Boolean (Either True, False or None)
az: Məntiq operatoru (Ya True, ya False, ya da None)

en: Positive big integer
az: Müsbət böyük rəqəm

en: Positive integer
az: Müsbət tam ədəd

en: Positive small integer
az: Müsbət kiçik tam ədəd

en: Slug (up to %(max_length)s)
az: Əzmə (%(max_length)s simvola kimi)

en: Text
az: Mətn

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
az: “%(value)s” dəyərinin formatı səhvdir. Formatı HH:MM[:ss[.uuuuuu]] olmalıdır.

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
az: “%(value)s” dəyəri düzgün formatdadır (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]), amma vaxtı xətalıdır.

en: Time
az: Vaxt

en: Raw binary data
az: Xam ikili məlumat

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
az: “%(value)s” düzgün bir UUID deyil.

en: Universally unique identifier
az: Universal təkrarolunmaz identifikator

en: File
az: Fayl

en: Image
az: Şəkil

en: A JSON object
az: JSON obyekti

en: Value must be valid JSON.
az: Dəyər düzgün JSON olmalıdır.

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r is not a valid choice.
az: %(field)s %(value)r ilə %(model)s dəyəri düzgün seçim deyil.

en: Foreign Key (type determined by related field)
az: Xarici açar (bağlı olduğu sahəyə uyğun tipi alır)

en: One-to-one relationship
az: Birin-birə münasibət

en: %(from)s-%(to)s relationship
az: %(from)s-%(to)s əlaqəsi

en: %(from)s-%(to)s relationships
az: %(from)s-%(to)s əlaqələri

en: Many-to-many relationship
az: Çoxun-çoxa münasibət

en: This field is required.
az: Bu sahə vacibdir.

en: Enter a whole number.
az: Tam ədəd daxil edin.

en: Enter a valid date.
az: Düzgün tarix daxil edin.

en: Enter a valid time.
az: Düzgün vaxt daxil edin.

en: Enter a valid date/time.
az: Düzgün tarix/vaxt daxil edin.

en: Enter a valid duration.
az: Düzgün bir müddət daxil edin.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
az: Günlərin sayı {min_days} ilə {max_days} arasında olmalıdır.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
az:  Heç bir fayl göndərilməyib. Formadakı kodlaşdırma növünü yoxlayın.

en: No file was submitted.
az: Fayl göndərilməyib.

en: The submitted file is empty.
az: Göndərilən fayl boşdur.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
az[0]: Bu fayl adının %(max)d simvoldan çox olmadığına əmin olun (%(length)d simvol mövcuddur).
az[1]: Bu fayl adının %(max)d simvoldan çox olmadığına əmin olun (%(length)d simvol mövcuddur).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
az: Ya fayl göndərin, ya da xanaya quş qoymayın, hər ikisini də birdən etməyin.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
az: Düzgün şəkil göndərin. Göndərdiyiniz fayl ya şəkil deyil, ya da şəkildə problem var.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
az: Düzgün seçim edin. %(value)s seçimlər arasında yoxdur.

en: Enter a list of values.
az: Qiymətlərin siyahısını daxil edin.

en: Enter a complete value.
az: Tam dəyər daxil edin.

en: Enter a valid UUID.
az: Düzgün bir UUID daxil et.

en: Enter a valid JSON.
az: Etibarlı bir JSON daxil edin.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
az: (Gizli %(name)s sahəsi) %(error)s

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
az: ManagementForm datası ya əskikdir, ya da dəyişdirilib. Çatışmayan xanalar: %(field_names)s. Problem davam edərsə, səhv hesabatı təqdim etməli ola bilərsiniz.

en: Please submit at most %(num)d form. | Please submit at most %(num)d forms.
az[0]: Zəhmət olmasa, %(num)d dənədən çox forma təsdiqləməyin.
az[1]: Zəhmət olmasa, %(num)d dənədən çox forma təsdiqləməyin.

en: Please submit at least %(num)d form. | Please submit at least %(num)d forms.
az[0]: Zəhmət olmasa, ən az %(num)d forma təsdiqləyin.
az[1]: Zəhmət olmasa, azı %(num)d forma təsdiqləyin.

en: Order
az: Sırala

en: Delete
az: Sil

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
az: %(field)s sahəsinə görə təkrarlanan məlumatlara düzəliş edin.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
az: %(field)s sahəsinə görə təkrarlanan məlumatlara düzəliş edin, onların hamısı fərqli olmalıdır.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
az: %(field_name)s sahəsinə görə təkrarlanan məlumatlara düzəliş edin, onlar %(date_field)s %(lookup)s-a görə fərqli olmalıdır.

en: Please correct the duplicate values below.
az: Aşağıda təkrarlanan qiymətlərə düzəliş edin.

en: The inline value did not match the parent instance.
az: Sətiriçi dəyər ana nüsxəyə uyğun deyil.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
az: Düzgün seçim edin. Bu seçim mümkün deyil.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
az: “%(pk)s” düzgün dəyər deyil.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
az: %(datetime)s vaxtı %(current_timezone)s zaman qurşağında ifadə oluna bilmir; ya qeyri-müəyyənlik, ya da mövcud olmaya bilər.

en: Clear
az: Təmizlə

en: Currently
az: Hal-hazırda

en: Change
az: Dəyiş

en: Unknown
az: Məlum deyil

en: Yes
az: Hə

en: No
az: Yox

[ctx: Task]
en: Ready
az: Hazırdır

[ctx: Task]
en: Running
az: İşləyir

[ctx: Task]
en: Failed
az: Uğursuz

[ctx: Task]
en: Successful
az: Uğurlu

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
az: hə,yox,bəlkə

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
az[0]: %(size)d bayt
az[1]: %(size)d bayt

en: %s GB
az: %s QB

en: p.m.
az: g.s.

en: a.m.
az: g.ə.

en: PM
az: GS

en: AM
az: GƏ

en: midnight
az: gecə yarısı

en: noon
az: günorta

en: Monday
az: Bazar ertəsi

en: Tuesday
az: Çərşənbə axşamı

en: Wednesday
az: Çərşənbə

en: Thursday
az: Cümə axşamı

en: Friday
az: Cümə

en: Saturday
az: Şənbə

en: Sunday
az: Bazar

en: Mon
az: B.e

en: Tue
az: Ç.a

en: Wed
az: Çrş

en: Thu
az: C.a

en: Fri
az: Cüm

en: Sat
az: Şnb

en: Sun
az: Bzr

en: January
az: Yanvar

en: February
az: Fevral

en: March
az: Mart

en: April
az: Aprel

en: June
az: İyun

en: July
az: İyul

en: August
az: Avqust

en: September
az: Sentyabr

en: October
az: Oktyabr

en: November
az: Noyabr

en: December
az: Dekabr

en: jan
az: ynv

en: feb
az: fvr

en: jun
az: iyn

en: jul
az: iyl

en: aug
az: avq

en: sep
az: snt

en: oct
az: okt

en: nov
az: noy

en: dec
az: dek

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
az: Yan.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
az: Fev.

[ctx: abbrev. month]
en: March
az: Mart

[ctx: abbrev. month]
en: April
az: Aprel

[ctx: abbrev. month]
en: June
az: İyun

[ctx: abbrev. month]
en: July
az: İyul

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
az: Avq.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
az: Sen.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
az: Okt.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
az: Noy.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
az: Dek.

[ctx: alt. month]
en: January
az: Yanvar

[ctx: alt. month]
en: February
az: Fevral

[ctx: alt. month]
en: March
az: Mart

[ctx: alt. month]
en: April
az: Aprel

[ctx: alt. month]
en: June
az: İyun

[ctx: alt. month]
en: July
az: İyul

[ctx: alt. month]
en: August
az: Avqust

[ctx: alt. month]
en: September
az: Sentyabr

[ctx: alt. month]
en: October
az: Oktyabr

[ctx: alt. month]
en: November
az: Noyabr

[ctx: alt. month]
en: December
az: Dekabr

en: This is not a valid IPv6 address.
az: Bu, doğru IPv6 ünvanı deyil.

en: or
az: və ya

en: %(num)d year | %(num)d years
az[0]: %(num)d il
az[1]: %(num)d il

en: %(num)d month | %(num)d months
az[0]: %(num)d ay
az[1]: %(num)d ay

en: %(num)d week | %(num)d weeks
az[0]: %(num)d həftə
az[1]: %(num)d həftə

en: %(num)d day | %(num)d days
az[0]: %(num)d gün
az[1]: %(num)d gün

en: %(num)d hour | %(num)d hours
az[0]: %(num)d saat
az[1]: %(num)d saat

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
az[0]: %(num)d dəqiqə
az[1]: %(num)d dəqiqə

en: Forbidden
az: Qadağan olunmuş

en: CSRF verification failed. Request aborted.
az: CSRF təsdiqləmə alınmadı. Sorğu ləğv edildi.

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
az: Bu mesajı ona görə görürsünüz ki, bu HTTPS saytı sizin səyyah tərəfindən “Referer header”in göndərilməsini tələb etdiyi halda heç nə göndərilməmişdir. Bu başlıq sizin veb-səyyahınızın kənar şəxlər tərəfindən ələ keçirilmədiyindən əmin olmaq üçün tələb olunur.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
az: Əgər səyyahınızın “Referer” başlığını göndərməsini söndürmüsünüzsə, lütfən bu sayt üçün, HTTPS əlaqələr üçün və ya “same-origin” sorğular üçün aktiv edin.

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
az: Əgər <meta name="referrer" content="no-referrer"> etiketini və ya “Referrer-Policy: no-referrer” başlığını işlədirsinizsə, lütfən silin. CSRF qoruma dəqiq yönləndirən yoxlaması üçün “Referer” başlığını tələb edir. Əgər məxfilik üçün düşünürsünüzsə, üçüncü tərəf sayt keçidləri üçün <a rel="noreferrer" ...> kimi bir alternativ işlədin.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
az: Bu sayt formaları göndərmək üçün CSRF çərəzini işlədir. Bu çərəz səyyahınızın üçüncü biri tərəfindən hack-lənmədiyinə əmin olmaq üçün istifadə edilir.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
az: Əgər səyyahınızda çərəzlər söndürülübsə, lütfən bu sayt və ya “same-origin” sorğular üçün aktiv edin.

en: More information is available with DEBUG=True.
az: Əlavə məlumatı DEBUG=True ilə əldə etmək olar.

en: No year specified
az: İl göstərilməyib

en: Date out of range
az: Tarix aralığın xaricindədir

en: No month specified
az: Ay göstərilməyib

en: No day specified
az: Gün göstərilməyib

en: No week specified
az: Həftə göstərilməyib

en: No %(verbose_name_plural)s available
az: %(verbose_name_plural)s seçmək mümkün deyil

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
az: Gələcək %(verbose_name_plural)s seçmək mümkün deyil, çünki %(class_name)s.allow_future Yalan kimi qeyd olunub.

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
az: “%(format)s” formatına görə “%(datestr)s” tarixi düzgün deyil

en: No %(verbose_name)s found matching the query
az: Sorğuya uyğun %(verbose_name)s tapılmadı

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
az: Səhifə həm “axırıncı” deyil, həm də tam ədədə çevrilə bilmir.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
az: Yanlış səhifə (%(page_number)s): %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
az: Siyahı boşdur və “%(class_name)s.allow_empty” dəyəri False-dur.

en: Directory indexes are not allowed here.
az: Ünvan indekslərinə icazə verilmir.

en: “%(path)s” does not exist
az: “%(path)s” mövcud deyil

en: Index of %(directory)s
az: %(directory)s indeksi

en: The install worked successfully! Congratulations!
az: Quruluş uğurla tamamlandı! Təbriklər!

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
az: Django %(version)s üçün <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">buraxılış qeydlərinə</a> baxın

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
az: Tənzimləmə faylınızda <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> və heç bir URL qurmadığınız üçün bu səhifəni görürsünüz.

en: Django Documentation
az: Django Dokumentasiya

en: Topics, references, &amp; how-to’s
az: Mövzular, istinadlar və nümunələr

en: Tutorial: A Polling App
az: Məşğələ: Səsvermə Tətbiqi

en: Get started with Django
az: Django ilə başla

en: Django Community
az: Django İcması

en: Connect, get help, or contribute
az: Qoşul, yardım əldə et və dəstək ol
