django - en to be translation catalogue (350 entries)

en: Afrikaans
be: Афрыкаанс

en: Arabic
be: Арабская

en: Algerian Arabic
be: Алжырская арабская

en: Asturian
be: Астурыйская

en: Azerbaijani
be: Азэрбайджанская

en: Bulgarian
be: Баўгарская

en: Belarusian
be: Беларуская

en: Bengali
be: Бэнґальская

en: Breton
be: Брэтонская

en: Bosnian
be: Басьнійская

en: Catalan
be: Каталёнская

en: Central Kurdish (Sorani)
be: Цэнтральнакурдская (сарані)

en: Czech
be: Чэская

en: Welsh
be: Валійская

en: Danish
be: Дацкая

en: German
be: Нямецкая

en: Lower Sorbian
be: Ніжнелужыцкая

en: Greek
be: Грэцкая

en: English
be: Анґельская

en: Australian English
be: Анґельская (Аўстралія)

en: British English
be: Анґельская (Брытанская)

en: Esperanto
be: Эспэранта

en: Spanish
be: Гішпанская

en: Argentinian Spanish
be: Гішпанская (Арґентына)

en: Colombian Spanish
be: Гішпанская (Калумбія)

en: Mexican Spanish
be: Гішпанская (Мэксыка)

en: Nicaraguan Spanish
be: Гішпанская (Нікараґуа)

en: Venezuelan Spanish
be: Іспанская (Вэнэсуэла)

en: Estonian
be: Эстонская

en: Basque
be: Басконская

en: Persian
be: Фарсі

en: Finnish
be: Фінская

en: French
be: Француская

en: Frisian
be: Фрызкая

en: Irish
be: Ірляндзкая

en: Scottish Gaelic
be: Гэльская шатляндзкая

en: Galician
be: Ґальская

en: Hebrew
be: Габрэйская

en: Hindi
be: Гінды

en: Croatian
be: Харвацкая

en: Upper Sorbian
be: Верхнелужыцкая

en: Haitian Creole
be: Гаіцянская крэольская

en: Hungarian
be: Вугорская

en: Armenian
be: Армянскі

en: Interlingua
be: Інтэрлінгва

en: Indonesian
be: Інданэзійская

en: Igbo
be: Ігба

en: Ido
be: Іда

en: Icelandic
be: Ісьляндзкая

en: Italian
be: Італьянская

en: Japanese
be: Японская

en: Georgian
be: Грузінская

en: Kabyle
be: Кабільскі

en: Kazakh
be: Казаская

en: Khmer
be: Кхмерская

en: Kannada
be: Каннада

en: Korean
be: Карэйская

en: Kyrgyz
be: Кіргізская

en: Luxembourgish
be: Люксэмбургская

en: Lithuanian
be: Літоўская

en: Latvian
be: Латыская

en: Macedonian
be: Македонская

en: Malayalam
be: Малаялам

en: Mongolian
be: Манґольская

en: Marathi
be: Маратхі

en: Malay
be: Малайская

en: Burmese
be: Бірманская

en: Norwegian Bokmål
be: Нарвэская букмал

en: Nepali
be: Нэпальская

en: Dutch
be: Галяндзкая

en: Norwegian Nynorsk
be: Нарвэская нюнорск

en: Ossetic
be: Асяцінская

en: Punjabi
be: Панджабі

en: Polish
be: Польская

en: Portuguese
be: Партуґальская

en: Brazilian Portuguese
be: Партуґальская (Бразылія)

en: Romanian
be: Румынская

en: Russian
be: Расейская

en: Slovak
be: Славацкая

en: Slovenian
be: Славенская

en: Albanian
be: Альбанская

en: Serbian
be: Сэрбская

en: Serbian Latin
be: Сэрбская (лацінка)

en: Swedish
be: Швэдзкая

en: Swahili
be: Суахілі

en: Tamil
be: Тамільская

en: Telugu
be: Тэлуґу

en: Tajik
be: Таджыкскі

en: Thai
be: Тайская

en: Turkmen
be: Туркменская

en: Turkish
be: Турэцкая

en: Tatar
be: Татарская

en: Udmurt
be: Удмурцкая

en: Uyghur
be: Уйгурскі

en: Ukrainian
be: Украінская

en: Urdu
be: Урду

en: Uzbek
be: Узбецкі

en: Vietnamese
be: Віетнамская

en: Simplified Chinese
be: Кітайская (спрошчаная)

en: Traditional Chinese
be: Кітайская (звычайная)

en: Messages
be: Паведамленні

en: Site Maps
be: Мапы сайту

en: Static Files
be: Cтатычныя файлы

en: Syndication
be: Сындыкацыя

note: Translators: String used to replace omitted page numbers in elided page range generated by paginators, e.g. [1, 2, '…', 5, 6, 7, '…', 9, 10].
en: …
be: ...

en: That page number is not an integer
be: Лік гэтай старонкі не з'яўляецца цэлым лікам

en: That page number is less than 1
be: Лік старонкі менш чым 1

en: That page contains no results
be: Гэтая старонка не мае ніякіх вынікаў

en: Enter a valid value.
be: Пазначце правільнае значэньне.

en: Enter a valid domain name.
be: Пазначце сапраўднае даменнае имя.

en: Enter a valid URL.
be: Пазначце чынную спасылку.

en: Enter a valid integer.
be: Увядзіце цэлы лік.

en: Enter a valid email address.
be: Увядзіце сапраўдны адрас электроннай пошты.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
be: Значэнне павінна быць толькі з літараў, личбаў, знакаў падкрэслівання ці злучкі.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
be: Значэнне павінна быць толькі з літараў стандарту Unicode, личбаў, знакаў падкрэслівання ці злучкі.

en: Enter a valid %(protocol)s address.
be: Пазначце сапраўдны %(protocol)s адрас.

en: IPv4 or IPv6
be: IPv4 або IPv6

en: Enter only digits separated by commas.
be: Набярыце лічбы, падзеленыя коскамі.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
be: Упэўніцеся, што гэтае значэньне — %(limit_value)s (зараз яно — %(show_value)s).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
be: Значэньне мусіць быць меншым або роўным %(limit_value)s.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
be: Значэньне мусіць быць большым або роўным %(limit_value)s.

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s.
be: Пераканайцеся, што гэта значэнне кратнае памеру кроку %(limit_value)s.

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s, starting from %(offset)s, e.g. %(offset)s, %(valid_value1)s, %(valid_value2)s, and so on.
be: Пераканайцеся, што гэта значэнне кратнае памеру кроку %(limit_value)s, пачынаючы з %(offset)s, напрыклад.  %(offset)s, %(valid_value1)s, %(valid_value2)s, і гэтак далей.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
be[0]: Упэўніцеся, што гэтае значэнне мае не менш %(limit_value)d сімвал (зараз %(show_value)d).
be[1]: Упэўніцеся, што гэтае значэнне мае не менш %(limit_value)d сімвала (зараз %(show_value)d).
be[2]: Упэўніцеся, што гэтае значэнне мае не менш %(limit_value)d сімвалаў (зараз %(show_value)d).
be[3]: Упэўніцеся, што гэтае значэнне мае не менш %(limit_value)d сімвалаў (зараз %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
be[0]: Упэўніцеся, што гэтае значэнне мае не болей %(limit_value)d сімвал (зараз %(show_value)d).
be[1]: Упэўніцеся, што гэтае значэнне мае не болей %(limit_value)d сімвала (зараз %(show_value)d).
be[2]: Упэўніцеся, што гэтае значэнне мае не болей %(limit_value)d сімвалаў (зараз %(show_value)d).
be[3]: Упэўніцеся, што гэтае значэнне мае не болей %(limit_value)d сімвалаў (зараз %(show_value)d).

en: Enter a number.
be: Набярыце лік.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
be[0]: Упэўніцеся, што набралі ня болей за %(max)s лічбу.
be[1]: Упэўніцеся, што набралі ня болей за %(max)s лічбы.
be[2]: Упэўніцеся, што набралі ня болей за %(max)s лічбаў.
be[3]: Упэўніцеся, што набралі ня болей за %(max)s лічбаў.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
be[0]: Упэўніцеся, што набралі ня болей за %(max)s лічбу пасьля коскі.
be[1]: Упэўніцеся, што набралі ня болей за %(max)s лічбы пасьля коскі.
be[2]: Упэўніцеся, што набралі ня болей за %(max)s лічбаў пасьля коскі.
be[3]: Упэўніцеся, што набралі ня болей за %(max)s лічбаў пасьля коскі.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
be[0]: Упэўніцеся, што набралі ня болей за %(max)s лічбу да коскі.
be[1]: Упэўніцеся, што набралі ня болей за %(max)s лічбы да коскі.
be[2]: Упэўніцеся, што набралі ня болей за %(max)s лічбаў да коскі.
be[3]: Упэўніцеся, што набралі ня болей за %(max)s лічбаў да коскі.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
be: Пашырэнне файла “%(extension)s” не дапускаецца. Дапушчальныя пашырэння: %(allowed_extensions)s.

en: Null characters are not allowed.
be: Null сімвалы не дапускаюцца.

en: and
be: і

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
be: %(model_name)s з такім %(field_labels)s ужо існуе.

en: Constraint “%(name)s” is violated.
be: Абмежаванне "%(name)s" парушана.

en: - Select an option -
be: - Абярыце можнасьць -

en: Value %(value)r is not a valid choice.
be: Значэнне %(value)r не з'яўляецца правільным выбарам.

en: This field cannot be null.
be: Поле ня можа мець значэньне «null».

en: This field cannot be blank.
be: Трэба запоўніць поле.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
be: %(model_name)s з такім %(field_label)s ужо існуе.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
be: %(field_label)s павінна быць унікальна для %(date_field_label)s %(lookup_type)s.

en: Field of type: %(field_type)s
be: Палі віду: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
be: Значэньне “%(value)s”  павінна быць True альбо False.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
be: Значэньне “%(value)s” павінна быць True, False альбо None.

en: Boolean (Either True or False)
be: Ляґічнае («сапраўдна» або «не сапраўдна»)

en: String (up to %(max_length)s)
be: Радок (ня болей за %(max_length)s)

en: String (unlimited)
be: Радок (неабмежаваны)

en: Comma-separated integers
be: Цэлыя лікі, падзеленыя коскаю

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
be: Значэнне “%(value)s” мае няправільны фармат. Яно павінна быць у фармаце ГГГГ-ММ-ДД.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
be: Значэнне “%(value)s” мае правільны фармат(ГГГГ-ММ-ДД) але гэта несапраўдная дата.

en: Date (without time)
be: Дата (бяз часу)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
be: Значэнне “%(value)s” мае няправільны фармат. Яно павінна быць у фармаце ГГГГ-ММ-ДД ГГ:ХХ[:сс[.мммммм]][ЧА], дзе ЧА — часавы абсяг.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
be: Значэнне “%(value)s” мае правільны фармат (ГГГГ-ММ-ДД ГГ:ХХ[:сс[.мммммм]][ЧА], дзе ЧА — часавы абсяг) але гэта несапраўдныя дата/час.

en: Date (with time)
be: Дата (разам з часам)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
be: Значэньне “%(value)s” павінна быць дзесятковым лікам.

en: Decimal number
be: Дзесятковы лік

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
be: Значэньне “%(value)s” мае няправільны фармат. Яно павінна быць у фармаце [ДД] [ГГ:[ХХ:]]сс[.мммммм].

en: Duration
be: Працягласць

en: Email address
be: Адрас эл. пошты

en: File path
be: Шлях да файла

en: “%(value)s” value must be a float.
be: Значэньне “%(value)s” павінна быць дробным лікам.

en: Floating point number
be: Лік зь пераноснай коскаю

en: “%(value)s” value must be an integer.
be: Значэньне “%(value)s” павінна быць цэлым лікам.

en: Integer
be: Цэлы лік

en: Big (8 byte) integer
be: Вялікі (8 байтаў) цэлы

en: Small integer
be: Малы цэлы лік

en: IPv4 address
be: Адрас IPv4

en: IP address
be: Адрас IP

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
be: Значэньне “%(value)s” павінна быць None, True альбо False.

en: Boolean (Either True, False or None)
be: Ляґічнае («сапраўдна», «не сапраўдна» ці «нічога»)

en: Positive big integer
be: Дадатны вялікі цэлы лік

en: Positive integer
be: Дадатны цэлы лік

en: Positive small integer
be: Дадатны малы цэлы лік

en: Slug (up to %(max_length)s)
be: Бірка (ня болей за %(max_length)s)

en: Text
be: Тэкст

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
be: Значэньне “%(value)s” мае няправільны фармат. Яно павінна быць у фармаце ГГ:ХХ[:сс[.мммммм]].

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
be: Значэнне “%(value)s” мае правільны фармат (ГГ:ХХ[:сс[.мммммм]]) але гэта несапраўдны час.

en: Time
be: Час

en: URL
be: Сеціўная спасылка

en: Raw binary data
be: Неапрацаваныя бінарныя зьвесткі

en: “%(value)s” is not a valid binary value.
be: "%(value)s" не з'яўляецца дапушчальным двайковым значэннем.

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
be: “%(value)s” не з'яўляецца дапушчальным UUID.

en: Universally unique identifier
be: Універсальны непаўторны ідэнтыфікатар

en: File
be: Файл

en: Image
be: Выява

en: A JSON object
be: Аб'ект JSON

en: Value must be valid JSON.
be: Значэньне павінна быць сапраўдным JSON.

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r is not a valid choice.
be: Экземпляр %(model)s з %(field)s %(value)r не з'яўляецца правільным выбарам.

en: Foreign Key (type determined by related field)
be: Вонкавы ключ (від вызначаецца паводле зьвязанага поля)

en: One-to-one relationship
be: Сувязь «адзін да аднаго»

en: %(from)s-%(to)s relationship
be: Сувязь %(from)s-%(to)s

en: %(from)s-%(to)s relationships
be: Сувязi %(from)s-%(to)s

en: Many-to-many relationship
be: Сувязь «некалькі да некалькіх»

en: This field is required.
be: Поле трэба запоўніць.

en: Enter a whole number.
be: Набярыце ўвесь лік.

en: Enter a valid date.
be: Пазначце чынную дату.

en: Enter a valid time.
be: Пазначце чынны час.

en: Enter a valid date/time.
be: Пазначце чынныя час і дату.

en: Enter a valid duration.
be: Увядзіце сапраўдны тэрмін.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
be: Колькасць дзён павінна быць паміж {min_days} i {max_days}.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
be: Файл не даслалі. Зірніце кадоўку блянку.

en: No file was submitted.
be: Файл не даслалі.

en: The submitted file is empty.
be: Дасланы файл — парожні.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
be[0]: Упэўніцеся, што гэтае імя файлу мае не болей %(max)d сімвал (зараз %(length)d).
be[1]: Упэўніцеся, што гэтае імя файлу мае не болей %(max)d сімвала (зараз %(length)d).
be[2]: Упэўніцеся, што гэтае імя файлу мае не болей %(max)d сімвалаў (зараз %(length)d).
be[3]: Упэўніцеся, што гэтае імя файлу мае не болей %(max)d сімвалаў (зараз %(length)d).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
be: Трэба або даслаць файл, або абраць «Ачысьціць», але нельга рабіць гэта адначасова.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
be: Запампаваць чынны малюнак. Запампавалі або не выяву, або пашкоджаную выяву.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
be: Абярыце дазволенае. %(value)s няма ў даступных значэньнях.

en: Enter a list of values.
be: Упішыце сьпіс значэньняў.

en: Enter a complete value.
be: Калі ласка, увядзіце поўнае значэньне.

en: Enter a valid UUID.
be: Увядзіце сапраўдны UUID.

en: Enter a valid JSON.
be: Пазначце сапраўдны JSON.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
be: (Схаванае поле %(name)s) %(error)s

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
be: Дадзеныя формы ManagementForm адсутнічаюць ці былі падменены. Адсутнічаюць палі: %(field_names)s. Магчыма, вам спатрэбіцца падаць справаздачу пра памылку, калі праблема захоўваецца.

en: Please submit at most %(num)d form. | Please submit at most %(num)d forms.
be[0]: Калі ласка, адпраўце не болей чым %(num)d формаў.
be[1]: Калі ласка, адпраўце не болей чым %(num)d формаў.
be[2]: Калі ласка, адпраўце не болей чым %(num)d формаў.
be[3]: Калі ласка, адпраўце не болей чым %(num)d формаў.

en: Please submit at least %(num)d form. | Please submit at least %(num)d forms.
be[0]: Калі ласка, адпраўце не менш чым %(num)d формаў.
be[1]: Калі ласка, адпраўце не менш чым %(num)d формаў.
be[2]: Калі ласка, адпраўце не менш чым %(num)d формаў.
be[3]: Калі ласка, адпраўце не менш чым %(num)d формаў.

en: Order
be: Парадак

en: Delete
be: Выдаліць

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
be: У полі «%(field)s» выпраўце зьвесткі, якія паўтараюцца.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
be: Выпраўце зьвесткі ў полі «%(field)s»: нельга, каб яны паўтараліся.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
be: Выпраўце зьвесткі ў полі «%(field_name)s»: нельга каб зьвесткі ў «%(date_field)s» для «%(lookup)s» паўтараліся.

en: Please correct the duplicate values below.
be: Выпраўце зьвесткі, якія паўтараюцца (гл. ніжэй).

en: The inline value did not match the parent instance.
be: Убудаванае значэнне не супадае з бацькоўскім значэннем.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
be: Абярыце дазволенае. Абранага няма ў даступных значэньнях.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
be: “%(pk)s” не сапраўднае значэнне.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
be: У часавым абсягу %(current_timezone)s нельга зразумець дату %(datetime)s: яна можа быць неадназначнаю або яе можа не існаваць.

en: Clear
be: Ачысьціць

en: Currently
be: Зараз

en: Change
be: Зьмяніць

en: Unknown
be: Невядома

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

note: Translators: %s is the name of a model, e.g. "No City matches the given query."
en: No %s matches the given query.
be: Няма %s адпаведнікаў дадзенаму запыту.

[ctx: Task]
en: Ready
be: Гатова

[ctx: Task]
en: Running
be: Выконваецца

[ctx: Task]
en: Failed
be: Правалілася

[ctx: Task]
en: Successful
be: Паспяхова

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
be: так,не,магчыма

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
be[0]: %(size)d байт
be[1]: %(size)d байты
be[2]: %(size)d байтаў
be[3]: %(size)d байтаў

en: %s KB
be: %s КБ

en: %s MB
be: %s МБ

en: %s GB
be: %s ҐБ

en: %s TB
be: %s ТБ

en: %s PB
be: %s ПБ

en: p.m.
be: папаўдні

en: a.m.
be: папоўначы

en: PM
be: папаўдні

en: AM
be: папоўначы

en: midnight
be: поўнач

en: noon
be: поўдзень

en: Monday
be: Панядзелак

en: Tuesday
be: Аўторак

en: Wednesday
be: Серада

en: Thursday
be: Чацьвер

en: Friday
be: Пятніца

en: Saturday
be: Субота

en: Sunday
be: Нядзеля

en: Mon
be: Пн

en: Tue
be: Аў

en: Wed
be: Ср

en: Thu
be: Чц

en: Fri
be: Пт

en: Sat
be: Сб

en: Sun
be: Нд

en: January
be: студзеня

en: February
be: лютага

en: March
be: сакавік

en: April
be: красавіка

en: May
be: траўня

en: June
be: чэрвеня

en: July
be: ліпеня

en: August
be: жніўня

en: September
be: верасьня

en: October
be: кастрычніка

en: November
be: лістапада

en: December
be: сьнежня

en: jan
be: сту

en: feb
be: лют

en: mar
be: сак

en: apr
be: кра

en: may
be: тра

en: jun
be: чэр

en: jul
be: ліп

en: aug
be: жні

en: sep
be: вер

en: oct
be: кас

en: nov
be: ліс

en: dec
be: сьн

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
be: Сту.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
be: Люты

[ctx: abbrev. month]
en: March
be: сакавік

[ctx: abbrev. month]
en: April
be: красавіка

[ctx: abbrev. month]
en: May
be: траўня

[ctx: abbrev. month]
en: June
be: чэрвеня

[ctx: abbrev. month]
en: July
be: ліпеня

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
be: Жні.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
be: Вер.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
be: Кас.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
be: Ліс.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
be: Сьн.

[ctx: alt. month]
en: January
be: студзеня

[ctx: alt. month]
en: February
be: лютага

[ctx: alt. month]
en: March
be: сакавік

[ctx: alt. month]
en: April
be: красавіка

[ctx: alt. month]
en: May
be: траўня

[ctx: alt. month]
en: June
be: чэрвеня

[ctx: alt. month]
en: July
be: ліпеня

[ctx: alt. month]
en: August
be: жніўня

[ctx: alt. month]
en: September
be: верасьня

[ctx: alt. month]
en: October
be: кастрычніка

[ctx: alt. month]
en: November
be: лістапада

[ctx: alt. month]
en: December
be: сьнежня

en: This is not a valid IPv6 address.
be: Гэта ня правільны адрас IPv6.

en: or
be: або

en: %(num)d year | %(num)d years
be[0]: %(num)d год
be[1]: %(num)d гадоў
be[2]: %(num)d гадоў
be[3]: %(num)d гадоў

en: %(num)d month | %(num)d months
be[0]: %(num)d месяц
be[1]: %(num)d месяцаў
be[2]: %(num)d месяцаў
be[3]: %(num)d месяцаў

en: %(num)d week | %(num)d weeks
be[0]: %(num)d тыдзень
be[1]: %(num)d тыдняў
be[2]: %(num)d тыдняў
be[3]: %(num)d тыдняў

en: %(num)d day | %(num)d days
be[0]: %(num)d дзень
be[1]: %(num)d  дзён
be[2]: %(num)d  дзён
be[3]: %(num)d дзён

en: %(num)d hour | %(num)d hours
be[0]: %(num)d гадзіна
be[1]: %(num)d гадзін
be[2]: %(num)d гадзін
be[3]: %(num)d гадзін

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
be[0]: %(num)d хвіліна
be[1]: %(num)d хвілін
be[2]: %(num)d хвілін
be[3]: %(num)d хвілін

en: Forbidden
be: Забаронена

en: CSRF verification failed. Request aborted.
be: CSRF-праверка не атрымалася. Запыт спынены.

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
be: Вы бачыце гэта паведамленне, таму што гэты HTTPS-сайт патрабуе каб Referer загаловак быў адасланы вашым аглядальнікам, але гэтага не адбылося. Гэты загаловак неабходны для бяспекі, каб пераканацца, што ваш аглядальнік не ўзаламаны трэцімі асобамі.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
be: Калі вы сканфігуравалі ваш браўзэр так, каб ён не працаваў з “Referer” загалоўкамі, калі ласка дазвольце іх хаця б для гэтага сайту, ці для HTTPS злучэнняў, ці для 'same-origin' запытаў.

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
be: Калі вы выкарыстоўваеце <meta name="referrer" content="no-referrer"> тэг ці дадалі загаловак “Referrer-Policy: no-referrer”, калі ласка выдаліце іх. CSRF абароне неабходны “Referer” загаловак для строгай праверкі. Калі Вы турбуецеся аб прыватнасці, выкарыстоўвайце альтэрнатывы, напрыклад <a rel="noreferrer" …>, для спасылкі на сайты трэціх асоб.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
be: Вы бачыце гэта паведамленне, таму што гэты сайт патрабуе CSRF кукі для адсылкі формы. Гэтыя кукі неабходныя для бяспекі, каб пераканацца, што ваш браўзэр не ўзламаны трэцімі асобамі.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
be: Калі вы сканфігуравалі ваш браўзэр так, каб ён не працаваў з кукамі, калі ласка дазвольце іх хаця б для гэтага сайту ці для “same-origin” запытаў.

en: More information is available with DEBUG=True.
be: Больш падрабязная інфармацыя даступная з DEBUG=True.

en: No year specified
be: Не пазначылі год

en: Date out of range
be: Дата выходзіць за межы дыяпазону

en: No month specified
be: Не пазначылі месяц

en: No day specified
be: Не пазначылі дзень

en: No week specified
be: Не пазначылі тыдзень

en: No %(verbose_name_plural)s available
be: Няма доступу да %(verbose_name_plural)s

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
be: Няма доступу да %(verbose_name_plural)s, якія будуць, бо «%(class_name)s.allow_future» мае значэньне «не сапраўдна».

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
be: Радок даты “%(datestr)s” не адпавядае выгляду “%(format)s”

en: No %(verbose_name)s found matching the query
be: Па запыце не знайшлі ніводнага %(verbose_name)s

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
be: Нумар бачыны ня мае значэньня “last” і яго нельга ператварыць у цэлы лік.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
be: Няправільная старонка (%(page_number)s): %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
be: Сьпіс парожні, але “%(class_name)s.allow_empty” мае значэньне «не сапраўдна», што забараняе паказваць парожнія сьпісы.

en: Directory indexes are not allowed here.
be: Не дазваляецца глядзець сьпіс файлаў каталёґа.

en: “%(path)s” does not exist
be: “%(path)s” не існуе

en: Index of %(directory)s
be: Файлы каталёґа «%(directory)s»

en: The install worked successfully! Congratulations!
be: Усталяванне прайшло паспяхова! Віншаванні!

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
be: Паглядзець <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">заўвагі да выпуску</a> для Джангі %(version)s

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
be: Вы бачыце гэту старонку таму што <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True </a> у вашым файле налад і вы не сканфігурыравалі ніякіх URL.

en: Django Documentation
be: Дакументацыя Джангі

en: Topics, references, &amp; how-to’s
be: Тэмы, спасылкі, &amp; як зрабіць

en: Tutorial: A Polling App
be: Падручнік: Дадатак для галасавання

en: Get started with Django
be: Пачніце з Джангаю

en: Django Community
be: Джанга супольнасць

en: Connect, get help, or contribute
be: Злучайцеся, атрымлівайце дапамогу, ці спрыяйце
