django - en to tr translation catalogue (340 entries)

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
tr: %(datetime)s, %(current_timezone)s saat dilimi olarak yorumlanamadı; bu belirsiz olabilir ya da mevcut olmayabilir.

en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
tr: %(field_label)s,  %(date_field_label)s %(lookup_type)s için benzersiz olmak zorundadır.

en: %(from)s-%(to)s relationship
tr: %(from)s-%(to)s ilişkisi

en: %(from)s-%(to)s relationships
tr: %(from)s-%(to)s ilişkileri

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r is not a valid choice.
tr: %(field)s %(value)r olan %(model)s benzeri geçerli bir seçim değil.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
tr: Bu %(field_label)s alanına sahip %(model_name)s zaten mevcut.

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
tr: Bu %(field_labels)s alanına sahip %(model_name)s zaten mevcut.

en: %(num)d day | %(num)d days
tr[0]: %(num)d gün
tr[1]: %(num)d gün

en: %(num)d hour | %(num)d hours
tr[0]: %(num)d saat
tr[1]: %(num)d saat

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
tr[0]: %(num)d dakika
tr[1]: %(num)d dakika

en: %(num)d month | %(num)d months
tr[0]: %(num)d ay
tr[1]: %(num)d ay

en: %(num)d week | %(num)d weeks
tr[0]: %(num)d hafta
tr[1]: %(num)d hafta

en: %(num)d year | %(num)d years
tr[0]: %(num)d yıl
tr[1]: %(num)d yıl

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
tr[0]: %(size)d bayt
tr[1]: %(size)d bayt

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
tr: (Gizli alan %(name)s) %(error)s

en: - Select an option -
tr: - Bir seçenek seçin -

en: A JSON object
tr: JSON nesnesi

en: AM
tr: ÖÖ

en: Afrikaans
tr: Afrikanca

en: Albanian
tr: Arnavutça

en: Algerian Arabic
tr: Cezayir Arapçası

en: April
tr: Nisan

en: Arabic
tr: Arapça

en: Argentinian Spanish
tr: Arjantin İspanyolcası

en: Armenian
tr: Ermenice

en: Asturian
tr: Asturyaca

en: August
tr: Ağustos

en: Australian English
tr: Avusturya İngilizcesi

en: Azerbaijani
tr: Azerice

en: Basque
tr: Baskça

en: Belarusian
tr: Beyaz Rusça

en: Bengali
tr: Bengalce

en: Big (8 byte) integer
tr: Büyük (8 bayt) tamsayı

en: Boolean (Either True or False)
tr: Boolean (Ya True ya da False)

en: Boolean (Either True, False or None)
tr: Booleanl (Ya True, False, ya da None)

en: Bosnian
tr: Boşnakça

en: Brazilian Portuguese
tr: Brezilya Portekizcesi

en: Breton
tr: Bretonca

en: British English
tr: İngiliz İngilizcesi

en: Bulgarian
tr: Bulgarca

en: Burmese
tr: Birmanca

en: CSRF verification failed. Request aborted.
tr: CSRF doğrulaması başarısız oldu. İstek iptal edildi.

en: Catalan
tr: Katalanca

en: Central Kurdish (Sorani)
tr: Orta Kürtçe (Sorani)

en: Change
tr: Değiştir

en: Clear
tr: Temizle

en: Colombian Spanish
tr: Kolomiya İspanyolcası

en: Comma-separated integers
tr: Virgülle ayrılmış tamsayılar

en: Connect, get help, or contribute
tr: Bağlanın, yardım alın, ya da katkıda bulunun

en: Constraint “%(name)s” is violated.
tr: "%(name)s" kısıtlaması ihlal edildi.

en: Croatian
tr: Hırvatça

en: Currently
tr: Şu anki

en: Czech
tr: Çekçe

en: Danish
tr: Danca

en: Date (with time)
tr: Tarih (saat olan)

en: Date (without time)
tr: Tarih (saat olmadan)

en: Date out of range
tr: Tarih aralık dışında

en: December
tr: Aralık

en: Decimal number
tr: Ondalık sayı

en: Delete
tr: Sil

en: Directory indexes are not allowed here.
tr: Dizin indekslerine burada izin verilmiyor.

en: Django Community
tr: Django Topluluğu

en: Django Documentation
tr: Django Belgeleri

en: Duration
tr: Süre

en: Dutch
tr: Flemenkçe

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
tr: Liste boş ve “%(class_name)s.allow_empty” değeri False.

en: English
tr: İngilizce

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
tr[0]: %(max)s ondalık basamaktan daha fazla olmadığından emin olun.
tr[1]: %(max)s ondalık basamaktan daha fazla olmadığından emin olun.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
tr[0]: Ondalık noktasından önce %(max)s rakamdan daha fazla olmadığından emin olun.
tr[1]: Ondalık noktasından önce %(max)s rakamdan daha fazla olmadığından emin olun.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
tr[0]: Toplamda %(max)s rakamdan daha fazla olmadığından emin olun.
tr[1]: Toplamda %(max)s rakamdan daha fazla olmadığından emin olun.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
tr[0]: Bu dosya adının en fazla %(max)d karaktere sahip olduğundan emin olun (şu an %(length)d).
tr[1]: Bu dosya adının en fazla %(max)d karaktere sahip olduğundan emin olun (şu an %(length)d).

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
tr[0]: Bu değerin en az %(limit_value)d karaktere sahip olduğuna emin olun (şu an %(show_value)d).
tr[1]: Bu değerin en az %(limit_value)d karaktere sahip olduğuna emin olun (şu an %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
tr[0]: Bu değerin en fazla %(limit_value)d karaktere sahip olduğuna emin olun (şu an %(show_value)d).
tr[1]: Bu değerin en fazla %(limit_value)d karaktere sahip olduğuna emin olun (şu an %(show_value)d).

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
tr: Bu değerin %(limit_value)s olduğuna emin olun (şu an %(show_value)s).

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s, starting from %(offset)s, e.g. %(offset)s, %(valid_value1)s, %(valid_value2)s, and so on.
tr: Bu değerin %(offset)s değerinden başlayarak %(limit_value)s adım boyutunun katı olduğundan emin olun, örn. %(offset)s, %(valid_value1)s, %(valid_value2)s, vb.

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s.
tr: Bu değerin %(limit_value)s adım boyutunun katları olduğundan emin olun.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
tr: Bu değerin %(limit_value)s değerinden büyük veya eşit olduğuna emin olun.

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
tr: Bu değerin %(limit_value)s değerinden az veya eşit olduğuna emin olun.

en: Enter a complete value.
tr: Tam bir değer girin.

en: Enter a list of values.
tr: Değerlerin bir listesini girin.

en: Enter a number.
tr: Bir sayı girin.

en: Enter a valid %(protocol)s address.
tr: Geçerli bir %(protocol)s adresi girin.

en: Enter a valid JSON.
tr: Geçerli bir JSON girin.

en: Enter a valid URL.
tr: Geçerli bir URL girin.

en: Enter a valid UUID.
tr: Geçerli bir UUID girin.

en: Enter a valid date.
tr: Geçerli bir tarih girin.

en: Enter a valid date/time.
tr: Geçerli bir tarih/saat girin.

en: Enter a valid domain name.
tr: Geçerli bir etki alanı adı girin.

en: Enter a valid duration.
tr: Geçerli bir süre girin.

en: Enter a valid email address.
tr: Geçerli bir e-posta adresi girin.

en: Enter a valid integer.
tr: Geçerli bir tamsayı girin.

en: Enter a valid time.
tr: Geçerli bir saat girin.

en: Enter a valid value.
tr: Geçerli bir değer girin.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
tr: Evrensel kod harflerden, sayılardan, altçizgilerden veya tirelerden oluşan geçerli bir “kısaltma” girin.

en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
tr: Harflerden, sayılardan, altçizgilerden veya tirelerden oluşan geçerli bir “kısaltma” girin.

en: Enter a whole number.
tr: Tam bir sayı girin.

en: Enter only digits separated by commas.
tr: Sadece virgülle ayrılmış rakamlar girin.

en: Esperanto
tr: Esperanto dili

en: Estonian
tr: Estonca

en: February
tr: Şubat

en: Field of type: %(field_type)s
tr: Alan türü: %(field_type)s

en: File
tr: Dosya

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
tr: “%(extension)s” dosya uzantısına izin verilmiyor. İzin verilen uzantılar: %(allowed_extensions)s.

en: File path
tr: Dosya yolu

en: Finnish
tr: Fince

en: Floating point number
tr: Kayan noktalı sayı

en: Forbidden
tr: Yasak

en: Foreign Key (type determined by related field)
tr: Dış Anahtar (türü ilgili alana göre belirlenir)

en: French
tr: Fransızca

en: Fri
tr: Cum

en: Friday
tr: Cuma

en: Frisian
tr: Frizce

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
tr: Gelecek %(verbose_name_plural)s mevcut değil, çünkü %(class_name)s.allow_future değeri False olarak tanımlı.

en: Galician
tr: Galiçyaca

en: Georgian
tr: Gürcüce

en: German
tr: Almanca

en: Get started with Django
tr: Django ile başlayın

en: Greek
tr: Yunanca

en: Haitian Creole
tr: Haiti Kreyolu

en: Hebrew
tr: İbranice

en: Hindi
tr: Hintçe

en: Hungarian
tr: Macarca

en: IP address
tr: IP adresi

en: IPv4 address
tr: IPv4 adresi

en: IPv4 or IPv6
tr: IPv4 veya IPv6

en: Icelandic
tr: İzlandaca

en: Ido
tr: Ido dili

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
tr: Eğer <meta name="referrer" content="no-referrer"> etiketi kullanıyorsanız ya da “Referrer-Policy: no-referrer” üstbilgisini dahil ediyorsanız, lütfen bunları kaldırın. CSRF koruması, katı göndereni denetimi yapmak için “Referer” üstbilgisi gerektirir. Gizlilik konusunda endişeniz varsa, üçüncü taraf sitelere bağlantılar için <a rel="noreferrer" …> gibi alternatifler kullanın.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
tr: Eğer tarayıcınızı tanımlama bilgilerini etkisizleştirmek için yapılandırdıysanız, lütfen bunları, en azından bu site ya da “aynı-kaynakta” olan istekler için yeniden etkinleştirin.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
tr: Eğer tarayıcınızı “Referer” üstbilgilerini etkisizleştirmek için yapılandırdıysanız, lütfen bunları, en azından bu site ya da HTTPS bağlantıları veya “aynı-kaynakta” olan istekler için yeniden etkinleştirin.

en: Igbo
tr: Igbo dili

en: Image
tr: Resim

en: Index of %(directory)s
tr: %(directory)s indeksi

en: Indonesian
tr: Endonezce

en: Integer
tr: Tamsayı

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
tr: Geçersiz tarih dizgisi “%(datestr)s” verilen biçim “%(format)s”

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
tr: Geçersiz sayfa (%(page_number)s): %(message)s

en: Irish
tr: İrlandaca

en: Italian
tr: İtalyanca

en: January
tr: Ocak

en: Japanese
tr: Japonca

en: July
tr: Temmuz

en: June
tr: Haziran

en: Kabyle
tr: Kabiliye dili

en: Kannada
tr: Kannada dili

en: Kazakh
tr: Kazakça

en: Khmer
tr: Kmerce

en: Korean
tr: Korece

en: Kyrgyz
tr: Kırgızca

en: Latvian
tr: Letonca

en: Lithuanian
tr: Litovca

en: Lower Sorbian
tr: Aşağı Sorb dili

en: Luxembourgish
tr: Lüksemburgca

en: Macedonian
tr: Makedonca

en: Malay
tr: Malayca

en: Malayalam
tr: Malayamca

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
tr: ManagementForm verileri eksik veya değiştirilmiş. Eksik alanlar: %(field_names)s. Sorun devam ederse bir hata raporu dosyalamanız gerekebilir.

en: Many-to-many relationship
tr: Çoka-çok ilişki

en: Marathi
tr: Marathi dili

en: March
tr: Mart

en: May
tr: Mayıs

en: Messages
tr: İletiler

en: Mexican Spanish
tr: Meksika İspanyolcası

en: Mon
tr: Pzt

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Mongolian
tr: Moğolca

en: More information is available with DEBUG=True.
tr: Daha fazla bilgi DEBUG=True ayarı ile mevcut olur.

en: Nepali
tr: Nepalce

en: Nicaraguan Spanish
tr: Nikaragua İspanyolcası

en: No
tr: Hayır

en: No %(verbose_name)s found matching the query
tr: Sorguyla eşleşen hiç %(verbose_name)s bulunamadı

en: No %(verbose_name_plural)s available
tr: Mevcut %(verbose_name_plural)s yok

en: No %s matches the given query.
tr: Verilen sorguyla eşleşen %s yok.

en: No day specified
tr: Gün bilgisi belirtilmedi

en: No file was submitted.
tr: Hiç dosya gönderilmedi.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
tr: Hiç dosya gönderilmedi. Formdaki kodlama türünü kontrol edin.

en: No month specified
tr: Ay bilgisi belirtilmedi

en: No week specified
tr: Hafta bilgisi belirtilmedi

en: No year specified
tr: Yıl bilgisi belirtilmedi

en: Norwegian Bokmål
tr: Norveççe Bokmal

en: Norwegian Nynorsk
tr: Norveççe Nynorsk

en: November
tr: Kasım

en: Null characters are not allowed.
tr: Boş karakterlere izin verilmiyor.

en: October
tr: Ekim

en: One-to-one relationship
tr: Bire-bir ilişki

en: Order
tr: Sıralama

en: Ossetic
tr: Osetçe

en: PM
tr: ÖS

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
tr: Sayfa “sonuncu” değil, ya da bir tamsayıya dönüştürülemez.

en: Persian
tr: Farsça

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
tr: Lütfen %(field)s için benzersiz olmak zorunda olan, kopya veriyi düzeltin.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
tr: Lütfen %(field)s için kopya veriyi düzeltin.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
tr: Lütfen %(date_field)s içindeki %(lookup)s için benzersiz olmak zorunda olan %(field_name)s için kopya veriyi düzeltin.

en: Please correct the duplicate values below.
tr: Lütfen aşağıdaki kopya değerleri düzeltin.

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
tr: Lütfen ya bir dosya gönderin ya da temizle işaretleme kutusunu işaretleyin, ikisini aynı anda işaretlemeyin.

en: Please submit at least %(num)d form. | Please submit at least %(num)d forms.
tr[0]: Lütfen en az %(num)d form gönderin.
tr[1]: Lütfen en az %(num)d form gönderin.

en: Please submit at most %(num)d form. | Please submit at most %(num)d forms.
tr[0]: Lütfen en fazla %(num)d form gönderin.
tr[1]: Lütfen en fazla %(num)d form gönderin.

en: Polish
tr: Lehçe

en: Portuguese
tr: Portekizce

en: Positive big integer
tr: Pozitif büyük tamsayı

en: Positive integer
tr: Pozitif tamsayı

en: Positive small integer
tr: Pozitif küçük tamsayı

en: Punjabi
tr: Pencapça

en: Raw binary data
tr: Ham ikili veri

en: Romanian
tr: Romence

en: Russian
tr: Rusça

en: Sat
tr: Cmt

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Scottish Gaelic
tr: İskoçça Galcesi

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
tr: Geçerli bir seçenek seçin. %(value)s mevcut seçeneklerden biri değil.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
tr: Geçerli bir seçenek seçin. Bu seçenek, mevcut seçeneklerden biri değil.

en: September
tr: Eylül

en: Serbian
tr: Sırpça

en: Serbian Latin
tr: Sırpça Latin

en: Simplified Chinese
tr: Basitleştirilmiş Çince

en: Site Maps
tr: Site Haritaları

en: Slovak
tr: Slovakça

en: Slovenian
tr: Slovence

en: Slug (up to %(max_length)s)
tr: Kısaltma (%(max_length)s karaktere kadar)

en: Small integer
tr: Küçük tamsayı

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Static Files
tr: Sabit Dosyalar

en: String (unlimited)
tr: Dizgi (sınırsız)

en: String (up to %(max_length)s)
tr: Dizgi (%(max_length)s karaktere kadar)

en: Sun
tr: Paz

en: Sunday
tr: Pazar

en: Swahili
tr: Savahilice

en: Swedish
tr: İsveççe

en: Syndication
tr: Dağıtım

en: Tajik
tr: Tacikçe

en: Tamil
tr: Tamilce

[ctx: Task]
en: Failed
tr: Başarısız oldu

[ctx: Task]
en: Ready
tr: Hazır

[ctx: Task]
en: Running
tr: Çalışıyor

[ctx: Task]
en: Successful
tr: Başarılı

en: Tatar
tr: Tatarca

en: Telugu
tr: Telugu dili

en: Text
tr: Metin

en: Thai
tr: Tayca

en: That page contains no results
tr: Bu sayfa hiç sonuç içermiyor

en: That page number is less than 1
tr: Bu sayfa numarası 1’den az

en: That page number is not an integer
tr: Bu sayfa numarası bir tamsayı değil

en: The inline value did not match the parent instance.
tr: Satıriçi değer ana örnek ile eşleşmedi.

en: The install worked successfully! Congratulations!
tr: Yükleme başarılı olarak çalıştı! Tebrikler!

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
tr: Gün sayıları {min_days} ve {max_days} arasında olmak zorundadır.

en: The submitted file is empty.
tr: Gönderilen dosya boş.

en: This field cannot be blank.
tr: Bu alan boş olamaz.

en: This field cannot be null.
tr: Bu alan boş olamaz.

en: This field is required.
tr: Bu alan zorunludur.

en: This is not a valid IPv6 address.
tr: Bu, geçerli bir IPv6 adresi değil.

en: Thu
tr: Prş

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Time
tr: Saat

en: Topics, references, &amp; how-to’s
tr: Konular, kaynaklar ve nasıl yapılırlar

en: Traditional Chinese
tr: Geleneksel Çince

en: Tue
tr: Sal

en: Tuesday
tr: Salı

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Turkmen
tr: Türkmence

en: Tutorial: A Polling App
tr: Eğitim: Anket Uygulaması

en: Udmurt
tr: Udmurtça

en: Ukrainian
tr: Ukraynaca

en: Universally unique identifier
tr: Evrensel benzersiz tanımlayıcı

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
tr: Geçerli bir resim gönderin. Gönderdiğiniz dosya ya bir resim değildi ya da bozulmuş bir resimdi.

en: Upper Sorbian
tr: Yukarı Sorb dili

en: Urdu
tr: Urduca

en: Uyghur
tr: Uygur

en: Uzbek
tr: ‎Özbekçe

en: Value %(value)r is not a valid choice.
tr: %(value)r değeri geçerli bir seçim değil.

en: Value must be valid JSON.
tr: Değer geçerli JSON olmak zorundadır.

en: Venezuelan Spanish
tr: Venezüella İspanyolcası

en: Vietnamese
tr: Vietnamca

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
tr: Django %(version)s sürümü için <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">yayım notlarını</a> göster

en: Wed
tr: Çrş

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Welsh
tr: Galce

en: Yes
tr: Evet

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
tr: Bu iletiyi görüyorsunuz çünkü bu HTTPS sitesi, web tarayıcınız tarafından gönderilen “Referer üstbilgisi”ni gerektirir, ancak hiçbir şey gönderilmedi. Bu üstbilgi güvenlik nedenleri için gerekir, tarayıcınızın üçüncü taraf uygulamalar tarafından ele geçirilmediğinden emin olun.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
tr: Bu iletiyi görüyorsunuz çünkü bu site, formları gönderdiğinizde bir CSRF tanımlama bilgisini gerektirir. Bu tanımlama bilgisi güvenlik nedenleri için gerekir, tarayıcınızın üçüncü taraf uygulamalar tarafından ele geçirilmediğinden emin olun.

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
tr: Bu sayfayı görüyorsunuz çünkü <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> parametresi ayarlar dosyanızın içindedir ve herhangi bir URL yapılandırmadınız.

en: a.m.
tr: ö.ö.

[ctx: abbrev. month]
en: April
tr: Nisan

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
tr: Ağu.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
tr: Ara.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
tr: Şub.

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
tr: Oca.

[ctx: abbrev. month]
en: July
tr: Tem.

[ctx: abbrev. month]
en: June
tr: Haz.

[ctx: abbrev. month]
en: March
tr: Mart

[ctx: abbrev. month]
en: May
tr: Mayıs

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
tr: Kas.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
tr: Eki.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
tr: Eyl.

[ctx: alt. month]
en: April
tr: Nisan

[ctx: alt. month]
en: August
tr: Ağustos

[ctx: alt. month]
en: December
tr: Aralık

[ctx: alt. month]
en: February
tr: Şubat

[ctx: alt. month]
en: January
tr: Ocak

[ctx: alt. month]
en: July
tr: Temmuz

[ctx: alt. month]
en: June
tr: Haziran

[ctx: alt. month]
en: March
tr: Mart

[ctx: alt. month]
en: May
tr: Mayıs

[ctx: alt. month]
en: November
tr: Kasım

[ctx: alt. month]
en: October
tr: Ekim

[ctx: alt. month]
en: September
tr: Eylül

en: and
tr: ve

en: apr
tr: nis

en: aug
tr: ağu

en: dec
tr: ara

en: feb
tr: şub

en: jan
tr: oca

en: jul
tr: tem

en: jun
tr: haz

en: midnight
tr: gece yarısı

en: noon
tr: öğlen

en: nov
tr: kas

en: oct
tr: eki

en: or
tr: ya da

en: p.m.
tr: ö.s.

en: sep
tr: eyl

en: yes,no,maybe
tr: evet,hayır,olabilir

en: “%(path)s” does not exist
tr: “%(path)s” mevcut değil

en: “%(pk)s” is not a valid value.
tr: “%(pk)s” geçerli bir değer değil.

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
tr: “%(value)s” geçerli bir UUID değil.

en: “%(value)s” is not a valid binary value.
tr: “%(value)s” geçerli bir ikili değer değil.

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
tr: “%(value)s” değeri geçersiz bir tarih biçimine sahip. Bu YYYY-MM-DD biçiminde olmak zorundadır.

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
tr: “%(value)s” değeri geçersiz bir biçime sahip. HH:MM[:ss[.uuuuuu]] biçiminde olmak zorundadır.

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
tr: “%(value)s” değeri geçersiz bir biçime sahip. YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] biçiminde olmak zorundadır.

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
tr: “%(value)s” değer geçersiz bir biçime sahip. [DD] [HH:[MM:]]ss[.uuuuuu] biçiminde olmak zorundadır.

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
tr: “%(value)s” değeri doğru biçime (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) sahip ancak bu geçersiz bir saat.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
tr: “%(value)s” değeri doğru bir biçime (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) sahip ancak bu geçersiz bir tarih/saat.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
tr: “%(value)s” değeri doğru bir biçime (YYYY-MM-DD) sahip ancak bu geçersiz bir tarih.

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
tr: “%(value)s” değeri bir ondalık sayı olmak zorundadır.

en: “%(value)s” value must be a float.
tr: “%(value)s” değeri kayan noktalı bir sayı olmak zorundadır.

en: “%(value)s” value must be an integer.
tr: “%(value)s” değeri bir tamsayı olmak zorundadır.

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
tr: “%(value)s” değeri ya None, True ya da False olmak zorundadır.

en: “%(value)s” value must be either True or False.
tr: “%(value)s” değeri ya True ya da False olmak zorundadır.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
tr: “%(value)s” değeri ya True, False ya da None olmak zorundadır.
