django - en to ug translation catalogue (342 entries)

en: Afrikaans
ug: ئافرىكانسچە

en: Arabic
ug: ئەرەبچە

en: Algerian Arabic
ug: ئالجىرىيە ئەرەپچىسى

en: Asturian
ug: ئاستۇرىچە

en: Azerbaijani
ug: ئەزەربەيجانچە

en: Bulgarian
ug: بۇلغارچە

en: Belarusian
ug: بېلورۇسىچە

en: Bengali
ug: بېنگالچە

en: Breton
ug: بىرېتونچە

en: Bosnian
ug: بوسنىيەچە

en: Catalan
ug: كاتالانچە

en: Central Kurdish (Sorani)
ug: مەركىزى كۇردچە ( سورانى)

en: Czech
ug: چېخچە

en: Welsh
ug: ۋېلشچە

en: Danish
ug: دانىشچە

en: German
ug: گىرمانچە

en: Lower Sorbian
ug: تۆۋەن سوربچە

en: Greek
ug: گىرېكچە

en: English
ug: ئىنگلىزچە

en: Australian English
ug: ئاۋىستىرالىيە ئىنگلزچىسى

en: British English
ug: ئەنگىلىيە ئىنگىلىزچىسى

en: Esperanto
ug: دۇنيا تىلى

en: Spanish
ug: ئىسپانچە

en: Argentinian Spanish
ug: ئارگېنتىنا ئىسپانچىسى

en: Colombian Spanish
ug: كولۇمبىيە ئىسپانچىسى

en: Mexican Spanish
ug: مېكسىكا ئىسپانچىسى

en: Nicaraguan Spanish
ug: نىكاراگۇئا ئىسپاچىسى

en: Venezuelan Spanish
ug: ۋېنېزۇئېلا ئىسپانچىسى

en: Estonian
ug: ئېستونىيەچە

en: Basque
ug: بەسىكچە

en: Persian
ug: پارىسچە

en: Finnish
ug: ڧىنلانىدچە

en: French
ug: ڧىرانسۇزچە

en: Frisian
ug: فىرىزىيەچە

en: Irish
ug: ئىرېلاندىيەچە

en: Scottish Gaelic
ug: شوتلاندىيەچە

en: Galician
ug: گالىچىيەچە

en: Hebrew
ug: ئىبرانىچە

en: Hindi
ug: ھىندىچە

en: Croatian
ug: كىرودىيەچە

en: Upper Sorbian
ug: يۇقىرى سوربچە

en: Haitian Creole
ug: كرېيولچە ھايتى

en: Hungarian
ug: ماجارچە

en: Armenian
ug: ئارمىنىيەچە

en: Interlingua
ug: خەلقئارالىق تىل

en: Indonesian
ug: ھىندىنوزىيەچە

en: Igbo
ug: ئىبوچە

en: Ido
ug: ئىيدوچە

en: Icelandic
ug: ئىسلاندىيەچە

en: Italian
ug: ئىتالىيەچە

en: Japanese
ug: ياپونچە

en: Georgian
ug: گرۇزىيەچە

en: Kabyle
ug: كەبىيلچە

en: Kazakh
ug: قازاقچە

en: Khmer
ug: كامىيرچە

en: Kannada
ug: كانناداچە

en: Korean
ug: كورىيەچە

en: Kyrgyz
ug: قىرغىزچە

en: Luxembourgish
ug: لىيۇكسېمبۇرگچە

en: Lithuanian
ug: لىتۋاچە

en: Latvian
ug: لاتۋىيەچە

en: Macedonian
ug: ماكېدونىيەچە

en: Malayalam
ug: مالىيالامچە

en: Mongolian
ug: مۇڭغۇلچە

en: Marathi
ug: ماراتىچە

en: Malay
ug: مالايچە

en: Burmese
ug: بېرمىچە

en: Norwegian Bokmål
ug: نورۋېگىيە بوكمىلچىسى

en: Nepali
ug: نېپالچە

en: Dutch
ug: گوللاندىيەچە

en: Norwegian Nynorsk
ug: نورۋېگىيە نىنورسكچىسى

en: Ossetic
ug: ئوسېتچە

en: Punjabi
ug: پۇنجابىچە

en: Polish
ug: پولشاچە

en: Portuguese
ug: پورتۇگالچە

en: Brazilian Portuguese
ug: بىرازىلىيە پورتۇگالچىسى

en: Romanian
ug: رومەينىيەچە

en: Russian
ug: رۇسچە

en: Slovak
ug: سلوۋاكىيەچە

en: Slovenian
ug: سىلوۋېنىيەچە

en: Albanian
ug: ئالبانىيەچە

en: Serbian
ug: سېربىيەچە

en: Serbian Latin
ug: سېربىيە لاتىنچىسى

en: Swedish
ug: شىۋىتسىيەچە

en: Swahili
ug: سۋاھىلچە

en: Tamil
ug: تامىلچە

en: Telugu
ug: تېلۇگۇ

en: Tajik
ug: تاجىكچە

en: Thai
ug: تايلاندچە

en: Turkmen
ug: تۈركمەنچە

en: Turkish
ug: تۈركچە

en: Tatar
ug: تاتارچە

en: Udmurt
ug: ئۇدمۇرتچە

en: Uyghur
ug: ئۇيغۇرچە

en: Ukrainian
ug: ئۇكرائىنچە

en: Urdu
ug: ئوردۇچە

en: Uzbek
ug: ئۆزبەكچە

en: Vietnamese
ug: ۋېيتنامچە

en: Simplified Chinese
ug: خەنزۇچە

en: Traditional Chinese
ug: ئەنئەنىۋى خەنزۇچىسى

en: Messages
ug: قىسقا ئۇچۇر

en: Site Maps
ug: بېكەت خەرىتىسى

en: Static Files
ug: سىتاتىك ھۆججەت

en: Syndication
ug: تەشكىللىنىش

en: That page number is not an integer
ug: بەت نومۇرى پۈتۈن سان ئەمەس

en: That page number is less than 1
ug: بەت نومۇرى 1 دىن كىچىك

en: That page contains no results
ug: ئۇ بەتتە ھېچقانداق نەتىجە يوق

en: Enter a valid value.
ug: بىر ئىناۋەتلىك قىممەتنى تولدۇرۇڭ

en: Enter a valid domain name.
ug: ئىناۋەتلىك دائىرە ئىسمى كىرگۈزۈلىدۇ.

en: Enter a valid URL.
ug: ئىناۋەتلىك URL نى تولدۇرۇڭ

en: Enter a valid integer.
ug: ئىناۋەتلىك پۈتۈن سان تولدۇرۇڭ

en: Enter a valid email address.
ug: ئىناۋەتلىك ئېلخەت ئادرېسىنى كىرگۈزۈڭ.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
ug: ھەرپ ، سان ، ئاستى سىزىق ياكى سىزىقچىلاردىن تەركىب تاپقان ئۈنۈملۈك «سىلاگ» نى كىرگۈزۈڭ.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
ug: يۇنىكودلۇق ھەرپ، سان، ئاستى سىزىق ياكى سىزىقچىلاردىن تەركىب تاپقان ئۈنۈملۈك «slug» نى كىرگۈزۈڭ.

en: Enter a valid %(protocol)s address.
ug: ئىناۋەتلىك %(protocol)sئادرېسى كىرگۈزۈلىدۇ.

en: IPv4 or IPv6
ug: IPv4 ياكى IPv6

en: Enter only digits separated by commas.
ug: پەش ئارقىلىق ئايرىلغان رەقەملەرنىلا كىرگۈزۈڭ.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
ug: بۇ قىممەتنىڭ %(limit_value)s بولىشىغا كاپالەتلىك قىلىڭ ( ھازىر %(show_value)s)

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
ug: بۇ قىممەتنىڭ %(limit_value)s دىن تۆۋەن ياكى تەڭ بولۇشىغا كاپالەتلىك قىلىڭ

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
ug: بۇ قىممەتنىڭ %(limit_value)s دىن چوڭ ياكى تەڭ بولۇشىغا كاپالەتلىك قىلىڭ

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s.
ug: بۇ قىممەتنىڭ %(limit_value)s نىڭ كۆپەيتمىسى بولىشىغا كاپالەتلىك قىلىڭ

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s, starting from %(offset)s, e.g. %(offset)s, %(valid_value1)s, %(valid_value2)s, and so on.
ug: بۇ قىممەت كۆپ قەدەم باسقۇچلۇق بولسۇن %(limit_value)s، %(offset)s دىن باشلىنىپ، مەسىلەن %(offset)s، %(valid_value1)s، %(valid_value2)s ۋە باشقىلار.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
ug[0]: بۇ قىممەتنىڭ كەم دېگەندە %(limit_value)d ھەرپ بولۇشىغا كاپالەتلىك قىلىڭ (ھازىر %(show_value)d بار).
ug[1]: بۇ قىممەتنىڭ كەم دېگەندە %(limit_value)d ھەرپ بولۇشىغا كاپالەتلىك قىلىڭ (ھازىر %(show_value)d بار).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
ug[0]: بۇ قىممەتنىڭ ئەڭ كۆپ بولغاندا %(limit_value)d ھەرپ بولۇشىغا كاپالەتلىك قىلىڭ (ھازىر %(show_value)d بار).
ug[1]: بۇ قىممەتنىڭ ئەڭ كۆپ بولغاندا %(limit_value)d ھەرپ بولۇشىغا كاپالەتلىك قىلىڭ (ئۇنىڭدا %(show_value)d بار).

en: Enter a number.
ug: سان كىرگۈزۈڭ.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
ug[0]: جەمى 4%(max)s خانىدىن ئېشىپ كەتمەسلىكىگە كاپالەتلىك قىلىڭ.
ug[1]: جەمى %(max)s خانىدىن ئېشىپ كەتمەسلىكىگە كاپالەتلىك قىلىڭ.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
ug[0]: %(max)s ئونلۇق ئورۇندىن ئېشىپ كەتمەسلىكىگە كاپالەتلىك قىلىڭ.
ug[1]: %(max)s ئونلۇق ئورۇندىن ئېشىپ كەتمەسلىكىگە كاپالەتلىك قىلىڭ.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
ug[0]: ئونلۇق نۇقتىدىن ئىلگىرى %(max)s خانىدىن ئېشىپ كەتمەسلىكىگە كاپالەتلىك قىلىڭ.
ug[1]: ئونلۇق نۇقتىدىن ئىلگىرى %(max)s خانىدىن ئېشىپ كەتمەسلىكىگە كاپالەتلىك قىلىڭ.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
ug: ھۆججەت كېڭەيتىشكە «%(extension)s» رۇخسەت قىلىنمايدۇ. رۇخسەت قىلىنغان كېڭەيتىلمە: %(allowed_extensions)s.

en: Null characters are not allowed.
ug: بوش ھەرپلەرگە رۇخسەت قىلىنمايدۇ.

en: and
ug: ۋە

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
ug: %(model_name)s بىلەن بۇ %(field_labels)s مەۋجۇت.

en: Constraint “%(name)s” is violated.
ug: «%(name)s» چەكلىمىسى بۇزۇلدى.

en: Value %(value)r is not a valid choice.
ug: قىممەت %(value)r ئىناۋەتسىز.

en: This field cannot be null.
ug: بۇ ئورۇننى بوش قويۇشقا بولمايدۇ

en: This field cannot be blank.
ug: بۇ ئورۇننى بوش قويۇشقا بولمايدۇ

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
ug: بۇ %(field_label)s بىلەن %(model_name)s مەۋجۇت.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
ug: %(field_label)s چوقۇم  %(date_field_label)s %(lookup_type)s ئۈچۈن بىردىنبىر بولۇشى كېرەك.

en: Field of type: %(field_type)s
ug: تىپ تۈرى: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
ug: «%(value)s» قىممىتى چوقۇم True ياكى False بولۇشى كېرەك.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
ug: «%(value)s» قىممىتى چوقۇم True ، False ياكى None بولۇشى كېرەك.

en: Boolean (Either True or False)
ug: Boolean (True ياكى False)

en: String (up to %(max_length)s)
ug: (%(max_length)s گە قەدەر ئۇزۇنلۇقتىكى) ھەرپ-بەلگە

en: String (unlimited)
ug: ھەرپ-بەلگە ( ئۇزۇنلۇققا چەكلىمە يوق)

en: Comma-separated integers
ug: پەش بىلەن ئايرىلغان پۈتۈن سان

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
ug: «%(value)s» قىممىتى ئىناۋەتسىز ۋاقىت فورماتىدا. ئۇ چوقۇم YYYY-MM-DD شەكلىدە بولۇشى كېرەك.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
ug: «%(value)s» قىممىتىنىڭ توغرا فورماتى (YYYY-MM-DD) بار ، ئەمما ئۇ ۋاقىت ئىناۋەتسىز.

en: Date (without time)
ug: چېسلا (سائەت مىنۇت يوق)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
ug: «%(value)s» قىممىتى ئىناۋەتسىز. ئۇ چوقۇم YYYY-MM-DD HH: MM [: ss [.uuuuuu]] [TZ] شەكلىدە بولۇشى كېرەك.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
ug: «%(value)s» قىممىتىنىڭ توغرا فورماتى بار (YYYY-MM-DD HH: MM [: ss [.uuuuuu]] [TZ]) ئەمما ئۇ ئىناۋەتسىز كۈن / ۋاقىت.

en: Date (with time)
ug: چېسلا (ۋاقىت بىلەن)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
ug: «%(value)s» قىممىتى چوقۇم پۈتۈن سان بولۇشى كېرەك.

en: Decimal number
ug: ئونلۇق سان

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
ug: «%(value)s» قىممىتى ئىناۋەتسىز. ئۇ چوقۇم [DD] [[HH:] MM:] ss [.uuuuuu] شەكلىدە بولۇشى كېرەك.

en: Duration
ug: داۋاملىشىش ۋاقتى

en: Email address
ug: ئېلخەت ئادرېسى

en: File path
ug: ھۆججەت يولى

en: “%(value)s” value must be a float.
ug: «%(value)s» قىممىتى چوقۇم لەيلىمە چېكىتلىك مىقتار بولۇشى كېرەك.

en: Floating point number
ug: كەسرىلىك سان نومۇر

en: “%(value)s” value must be an integer.
ug: «%(value)s» قىممىتى چوقۇم پۈتۈن سان بولۇشى كېرەك.

en: Integer
ug: پۈتۈن سان

en: Big (8 byte) integer
ug: چوڭ (8 بايىت) پۈتۈن سان

en: Small integer
ug: كىچىك پۈتۈن سان

en: IPv4 address
ug: IPv4 ئادرېسى

en: IP address
ug: IP ئادرېسى

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
ug: «%(value)s» قىممىتى چوقۇم True ، False ياكى None بولۇشى كېرەك.

en: Boolean (Either True, False or None)
ug: Boolean (True ياكى False)

en: Positive big integer
ug: مۇسبەت چوڭ پۈتۈن سان

en: Positive integer
ug: مۇسبەت پۈتۈن سان

en: Positive small integer
ug: مۇسبەت كىچىك پۈتۈن سان

en: Slug (up to %(max_length)s)
ug: Slug (كۆپ بولغاندا %(max_length)s)

en: Text
ug: تېكىست

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
ug: «%(value)s» قىممىتى ئىناۋەتسىز. ئۇ چوقۇم HH: MM [: ss [.uuuuuu]] شەكلىدە بولۇشى كېرەك.

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
ug: «%(value)s» قىممىتىنىڭ توغرا فورماتى بار (HH: MM [: ss [.uuuuuu]]) ئەمما ئۇ ئىناۋەتسىز ۋاقىت.

en: Time
ug: ۋاقىت

en: Raw binary data
ug: خام ئىككىلىك سان

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
ug: «%(value)s» ئىناۋەتلىك UUID ئەمەس.

en: Universally unique identifier
ug: ئۇنىۋېرسال بىردىنبىر كىملىك

en: File
ug: ھۆججەت

en: Image
ug: رەسىم

en: A JSON object
ug: JSON ئوبيېكتى

en: Value must be valid JSON.
ug: چوقۇم ئىناۋەتلىك JSON بولۇشى كېرەك.

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r is not a valid choice.
ug: %(model)s بىلەن %(field)s %(value)r ئۈنۈملۈك تاللاش ئەمەس.

en: Foreign Key (type determined by related field)
ug: سىرتقى  ئاچقۇچ (تىپى مۇناسىۋەتلىك مەيدان تەرىپىدىن بېكىتىلگەن)

en: One-to-one relationship
ug: بىرمۇبىر مۇناسىۋەت

en: %(from)s-%(to)s relationship
ug: %(from)s-%(to)s مۇناسىۋەت

en: %(from)s-%(to)s relationships
ug: %(from)s-%(to)s مۇناسىۋەتلەر

en: Many-to-many relationship
ug: كۆپكە كۆب مۇناسىۋىتى

en: This field is required.
ug: بۇ رايون تەلەپ قىلىنىدۇ.

en: Enter a whole number.
ug: پۈتۈن ساننى كىرگۈزۈڭ.

en: Enter a valid date.
ug: ئىناۋەتلىك چېسلانى كىرگۈزۈڭ.

en: Enter a valid time.
ug: ئىناۋەتلىك ۋاقىت كىرگۈزۈڭ.

en: Enter a valid date/time.
ug: ئىناۋەتلىك چېسلا / ۋاقىت كىرگۈزۈڭ.

en: Enter a valid duration.
ug: ئىناۋەتلىك مۇددىتىنى كىرگۈزۈڭ.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
ug: كۈن سانى چوقۇم {min_days} بىلەن {max_days} ئارىسىدا بولۇشى كېرەك.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
ug: ھېچقانداق ھۆججەت يوللانمىدى. جەدۋەلدىكى كودلاش تۈرىنى تەكشۈرۈڭ.

en: No file was submitted.
ug: ھېچقانداق ھۆججەت يوللانمىدى.

en: The submitted file is empty.
ug: يوللانغان ھۆججەت قۇرۇق.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
ug[0]: بۇ ھۆججەت نامىنىڭ ئەڭ كۆپ بولغاندا %(max)d ھەرپ بولۇشىغا كاپالەتلىك قىلىڭ (ئۇنىڭدا %(length)d بار).
ug[1]: بۇ ھۆججەت نامىنىڭ ئەڭ كۆپ بولغاندا %(max)d ھەرپ بولۇشىغا كاپالەتلىك قىلىڭ (ئۇنىڭدا %(length)d بار).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
ug: ھۆججەت يوللاڭ ياكى تەكشۈرۈش رامكىسىنى تەكشۈرۈڭ ، ھەر ئىككىسىنى ئەمەس.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
ug: ئىناۋەتلىك رەسىم يۈكلەڭ. سىز يۈكلىگەن ھۆججەت يا رەسىم  ئەمەس ۋەياكى بۇزۇلغان.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
ug: ئۈنۈملۈك تاللاشنى تاللاڭ. %(value)s تاللاشلارنىڭ بىرى ئەمەس.

en: Enter a list of values.
ug: قىممەت تىزىملىكىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Enter a complete value.
ug: تولۇق قىممەت كىرگۈزۈڭ.

en: Enter a valid UUID.
ug: ئىناۋەتلىك UUID نى كىرگۈزۈڭ.

en: Enter a valid JSON.
ug: ئىناۋەتلىك JSON نى كىرگۈزۈڭ.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
ug: (يوشۇرۇن مەيدان %(name)s) %(error)s

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
ug: ManagementForm سانلىق مەلۇماتلىرى يوقاپ كەتتى ياكى ئۆزگەرتىلدى. يوقاپ كەتكەن ساھە: %(field_names)s. ئەگەر مەسىلە ساقلىنىپ قالسا ، خاتالىق دوكلاتىنى تاپشۇرۇشىڭىز كېرەك.

en: Please submit at most %(num)d form. | Please submit at most %(num)d forms.
ug[0]: ئەڭ كۆپ بولغاندا %(num)d جەدۋەلنى يوللاڭ.
ug[1]: ئەڭ كۆپ بولغاندا %(num)d جەدۋەلنى يوللاڭ.

en: Please submit at least %(num)d form. | Please submit at least %(num)d forms.
ug[0]: كەم دېگەندە %(num)d جەدۋەلنى يوللاڭ.
ug[1]: كەم دېگەندە %(num)d جەدۋەلنى يوللاڭ.

en: Order
ug: زاكاز

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
ug: %(field)s نىڭ قايتىلانغان سانلىق مەلۇماتلىرىنى تۈزىتىڭ.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
ug: %(field)s نىڭ كۆپەيتىلگەن سانلىق مەلۇماتلىرىنى تۈزىتىڭ ، بۇ چوقۇم ئۆزگىچە بولۇشى كېرەك.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
ug: %(field_name)s دىكى قايتىلانغان سانلىق مەلۇماتنى تۈزىتىڭ ، بۇ چوقۇم %(date_field)s دىكى %(lookup)s غا خاس بولۇشى كېرەك.

en: Please correct the duplicate values below.
ug: تۆۋەندىكى قايتىلانغان قىممەتنى تۈزىتىڭ.

en: The inline value did not match the parent instance.
ug: ئىچكى قىممەت ئاتا مىسالغا ماس كەلمىدى.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
ug: ئۈنۈملۈك تاللاشنى تاللاڭ. بۇ تاللاش ئىشلەتكىلى بولىدىغان تاللاشلارنىڭ بىرى ئەمەس.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
ug: «%(pk)s» ئىناۋەتلىك قىممەت ئەمەس.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
ug: %(datetime)s نى %(current_timezone)s ۋاقىت رايونىدا ئىزاھلاشقا بولمايدۇ ئۇ مۈجمەل بولۇشى مۇمكىن ياكى ئۇ مەۋجۇت بولماسلىقى مۇمكىن.

en: Clear
ug: تازىلاش

en: Currently
ug: نۆۋەتتە

en: Change
ug: ئۆزگەرتىش

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Yes
ug: ھەئە

en: No
ug: ياق

[ctx: Task]
en: Ready
ug: تەييار

[ctx: Task]
en: Running
ug: ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ

[ctx: Task]
en: Failed
ug: مەغلۇپ بولدى

[ctx: Task]
en: Successful
ug: مۇۋەپپەقىيەتلىك

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
ug: ھەئە, ياق, بەلكىىم

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
ug[0]: %(size)d بايىت
ug[1]: %(size)d بايىت

en: %s KB
ug: %s كىلوبايت

en: %s MB
ug: %sمېگا بايىت

en: %s GB
ug: %sگىگا بايىت

en: %s TB
ug: %s تېرا بايت

en: %s PB
ug: %s پېتا بايىت

en: midnight
ug: يېرىم كېچىدە

en: noon
ug: چۈشتە

en: Monday
ug: دۈشەنبە

en: Tuesday
ug: سەيشەنبە

en: Wednesday
ug: چارشەمبە

en: Thursday
ug: پەيشەمبە

en: Friday
ug: جۈمە

en: Saturday
ug: شەنبە

en: Sunday
ug: يەكشەنبە

en: Mon
ug: دۈش

en: Tue
ug: سەي

en: Wed
ug: چار

en: Thu
ug: پەي

en: Fri
ug: جۈ

en: Sat
ug: شەن

en: Sun
ug: يەك

en: January
ug: يانۋار

en: February
ug: فېۋرال

en: March
ug: مارت

en: April
ug: ئاپرىل

en: May
ug: ماي

en: June
ug: ئىيۇن

en: July
ug: ئىيۇل

en: August
ug: ئاۋغۇست

en: September
ug: سىنتەبىر

en: October
ug: ئۆكتەبىر

en: November
ug: نويابىر

en: December
ug: دىكابىر

en: jan
ug: يان

en: feb
ug: فېۋ

en: mar
ug: مار

en: apr
ug: ئاپ

en: may
ug: ماي

en: jun
ug: ئ‍ىيۇن

en: jul
ug: ئىيۇل

en: aug
ug: ئاۋ

en: sep
ug: سېن

en: oct
ug: ئۆك

en: nov
ug: نوي

en: dec
ug: دىك

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
ug: يانۋار

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
ug: فېۋرال

[ctx: abbrev. month]
en: March
ug: مارت

[ctx: abbrev. month]
en: April
ug: ئاپرىل

[ctx: abbrev. month]
en: May
ug: ماي

[ctx: abbrev. month]
en: June
ug: ئىيۇن

[ctx: abbrev. month]
en: July
ug: ئىيۇل

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
ug: ئاۋغۇست

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
ug: سېنتەبىر

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
ug: ئۆكتەبىر

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
ug: نويابىر

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
ug: دىكابىر

[ctx: alt. month]
en: January
ug: يانۋار

[ctx: alt. month]
en: February
ug: فېۋرال

[ctx: alt. month]
en: March
ug: مارت

[ctx: alt. month]
en: April
ug: ئاپرىل

[ctx: alt. month]
en: May
ug: ماي

[ctx: alt. month]
en: June
ug: ئىيۇن

[ctx: alt. month]
en: July
ug: ئىيۇل

[ctx: alt. month]
en: August
ug: ئاۋغۇست

[ctx: alt. month]
en: September
ug: سىنتەبىر

[ctx: alt. month]
en: October
ug: ئۆكتەبىر

[ctx: alt. month]
en: November
ug: نويابىر

[ctx: alt. month]
en: December
ug: دىكابىر

en: This is not a valid IPv6 address.
ug: بۇ ئىناۋەتلىك IPv6 ئادرېس ئەمەس.

en: or
ug: ياكى

note: Translators: This string is used as a separator between list elements
en: ,
ug: ،

en: %(num)d year | %(num)d years
ug[0]: %(num)d يىل
ug[1]: %(num)d يىل

en: %(num)d month | %(num)d months
ug[0]: %(num)d ئاي
ug[1]: %(num)d ئاي

en: %(num)d week | %(num)d weeks
ug[0]: %(num)d ھەپتە
ug[1]: %(num)d ھەپتە

en: %(num)d day | %(num)d days
ug[0]: %(num)d كۈن
ug[1]: %(num)d كۈن

en: %(num)d hour | %(num)d hours
ug[0]: %(num)d سائەت
ug[1]: %(num)d سائەت

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
ug[0]: %(num)d مىنۇت
ug[1]: %(num)d مىنۇت

en: Forbidden
ug: چەكلەنگەن

en: CSRF verification failed. Request aborted.
ug: CSRF دەلىللەش مەغلۇپ بولدى. تەلەپ ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى.

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
ug: چۈنكى بۇ HTTPS تور بېكىتى توركۆرگۈڭىز تەرىپىدىن پايدىلانما ئۇچۇرلىرىنى ئەۋەتىشنى تەلەب قىلىدۇ، ئەمما ھېچقايسىسى ئەۋەتىلمىدى، شۇ سەۋەبتىن سىز بۇ ئۇچۇرنى كۆرىۋاتىسىز.
    بۇ ئۇچۇرلار سىزنىڭ بىخەتەرلىكڭىز ۋە تور كۆرگۈڭىزنىڭ ئۈچۈنجى شەخىس تەرىپىدىن تۇتقۇن قىلىنىشىنىڭ ئالدىنى ئېلىش ئۈچۈندۇر.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
ug: ئەگەر سىز توركۆرگۈچىڭىزنى “Referer” بېكەت سېكىرتكۈچىنى چەكلەپ تەڭشىسىڭىز، بۇ تور بېكەت، ياكى HTTPS ئۇلىنىشى، ياكى “ئوخشاش-مەنبە” ئىلتىماسلىرى ئۈچۈن ئۇنى قايتا ئىچىپ قويۇڭ.

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
ug: ئەگەر سىز <meta name="referrer" content="no-referrer"> تەگىنى ياكى “Referrer-Policy: no-referrer” بېكەت سېكىرتكۈچىنى ئىشلىتىۋاتىسىز، ئۇلارنى ئۆچۈرۈڭ. CSRF قوغداش تەلەپ قىلىدۇ “Referer” بېكەت سېكىرتكۈچى قاتتىق سېكىرتىشنى ئېلىپ بېرىشى كېرەك. ئەگەر سىز شەخسىيەتىڭىزگە قاراشقا ئۆزىڭىزنى ئۆزىڭىز قارغىلى بولسىڭىز، ئۈچىنچى تەرەپ تور بېكەتلىرىگە ئۇلىنىشلاردا <a rel="noreferrer" …> قاتارلىق ئالتۇرناتىۋىلارنى ئىشلىتىڭ.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
ug:  بۇ تور بېكەت جەدۋەل يوللىغاندا CSRF ساقلانمىسىنى تەلەپ قىلىدۇ. بۇ ساقلانمىلار بىخەتەرلىكنى كۆزدە تۇتۇپ ، تور كۆرگۈچىڭىزنىڭ ئۈچىنچى تەرەپ تەرىپىدىن ئوغرىلانماسلىقىغا كاپالەتلىك قىلىدۇ.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
ug: ئەگەر توركۆرگۈڭىزنى ساقلانمىلارنى چەكلەش ئۈچۈن تەڭشىگەن بولسىڭىز ، ھېچ بولمىغاندا بۇ تور بېكەت ياكى «ئوخشاش مەنبە» تەلەپلىرى ئۈچۈن ئۇلارنى قايتا قوزغىتىڭ.

en: More information is available with DEBUG=True.
ug: DEBUG = True بىلەن تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارغا ئېرىشكىلى بولىدۇ.

en: No year specified
ug: يىل بەلگىلەنمىدى

en: Date out of range
ug: ۋاقىت چەكلىمىسىدىن ئېشىب كەتتى

en: No month specified
ug: ئاي بەلگىلەنمىدى

en: No day specified
ug: كۈن بەلگىلەنمىدى

en: No week specified
ug: ھەپتە بەلگىلەنمىدى

en: No %(verbose_name_plural)s available
ug: %(verbose_name_plural)s يوق

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
ug: كەلگۈسى %(verbose_name_plural)s ئىشلەتكىلى بولمايدۇ ، چۈنكى %(class_name)s.allow_future بولسا False.

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
ug: ئىناۋەتسىز چېسلا تىزمىسى «%(datestr)s» بېرىلگەن فورمات «%(format)s»

en: No %(verbose_name)s found matching the query
ug: بۇ سوئالغا ماس كېلىدىغان %(verbose_name)s تېپىلمىدى

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
ug: بەت «ئاخىرقى» ئەمەس ،ياكى  ئۇنى int غا ئايلاندۇرغىلى بولمىدى.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
ug: ئىناۋەتسىز بەت (%(page_number)s): %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
ug: بوش تىزىملىك %(class_name)s ۋە «.allow_empty» بولسا False.

en: Directory indexes are not allowed here.
ug: ھۆججەت مۇندەرىجىسى بۇ يەردە رۇخسەت قىلىنمايدۇ.

en: “%(path)s” does not exist
ug: %(path)s مەۋجۇت ئەمەس

en: Index of %(directory)s
ug: %(directory)s نىڭ كۆرسەتكۈچىسى

en: The install worked successfully! Congratulations!
ug: قاچىلاش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى! مۇبارەك بولسۇن!

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
ug:  Django %(version)s  ئۈچۈن <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener"> ئېلان قىلىش خاتىرىسى </a>نى  كۆرۈڭ

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
ug: سىز بۇ بەتنى كۆرۈۋاتىسىز ، چۈنكى <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG = True</a> سىزنىڭ تەڭشەك ھۆججىتىڭىزدە ،شۇنداقلا ھېچقانداق URL تەڭشەلىمىگەن.

en: Django Documentation
ug:  Django قوللانمىسى

en: Topics, references, &amp; how-to’s
ug: تېما ، پايدىلانما ، & amp; قانداق قىلىش

en: Tutorial: A Polling App
ug: دەرسلىك: بىر بېلەت تاشلاش دىتالى

en: Get started with Django
ug: Django بىلەن تونۇشۇش

en: Django Community
ug: Django جەمىيىتى

en: Connect, get help, or contribute
ug: قوشۇلۇش ، ياردەمگە ئېرىشىش ياكى تۆھپە قوشۇش
