django - en to gl translation catalogue (200 entries)

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
gl: Borrar %(verbose_name_plural)s seleccionados.

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
gl: Borrado exitosamente %(count)d %(items)s

en: Cannot delete %(name)s
gl: Non foi posíble eliminar %(name)s

en: Delete multiple objects
gl: Eliminar múltiples obxectos

en: Administration
gl: Administración

en: All
gl: Todo

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Any date
gl: Calquera data

en: Today
gl: Hoxe

en: Past 7 days
gl: Últimos 7 días

en: This month
gl: Este mes

en: This year
gl: Este ano

en: No date
gl: Sen data

en: Has date
gl: Ten data

en: Empty
gl: Baleiro

en: Not empty
gl: Non baleiro

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
gl: Por favor, insira os %(username)s e contrasinal dunha conta de persoal. Teña en conta que ambos os dous campos distingues maiúsculas e minúsculas.

en: Action:
gl: Acción:

en: Add another %(verbose_name)s
gl: Engadir outro %(verbose_name)s

en: Remove
gl: Retirar

en: Addition
gl: Engadido

en: Change
gl: Modificar

en: Deletion
gl: Borrado

en: action time
gl: hora da acción

en: user
gl: usuario

en: content type
gl: tipo de contido

en: object id
gl: id do obxecto

note: Translators: 'repr' means representation (https://docs.python.org/library/functions.html#repr)
en: object repr
gl: repr do obxecto

en: action flag
gl: código do tipo de acción

en: change message
gl: cambiar mensaxe

en: log entry
gl: entrada de rexistro

en: log entries
gl: entradas de rexistro

en: Added “%(object)s”.
gl: Engadido %(object)s

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
gl: Cambiado “%(object)s” — %(changes)s

en: Deleted “%(object)s.”
gl: Eliminado “%(object)s.”

en: LogEntry Object
gl: Obxecto LogEntry

en: Added {name} “{object}”.
gl: Engadido {name} “{object}”.

en: Added.
gl: Engadido.

en: and
gl: e

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
gl: Cambiados {fields} por {name} “{object}”.

en: Changed {fields}.
gl: Cambiados {fields}.

en: Deleted {name} “{object}”.
gl: Eliminado {name} “{object}”.

en: No fields changed.
gl: Non se modificou ningún campo.

en: None
gl: Ningún

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
gl:  Para seleccionar máis dunha entrada, manteña premida a tecla “Control”, ou “Comando” nun Mac.

en: Select this object for an action - {}
gl: Seleccione este obxeto para unha acción - {}

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
gl: Engadiuse correctamente {name} “{obj}”.

en: You may edit it again below.
gl: Pode editalo outra vez abaixo.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
gl: Engadiuse correctamente {name} “{obj}”. Pode engadir outro {name} abaixo.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
gl: Modificouse correctamente {name} “{obj}”. Pode editalo de novo abaixo.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
gl: Modificouse correctamente {name} “{obj}”. Pode engadir outro {name} abaixo.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
gl: Modificouse correctamente {name} “{obj}”.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
gl: Debe seleccionar ítems para poder facer accións con eles. Ningún ítem foi cambiado.

en: No action selected.
gl: Non se elixiu ningunha acción.

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
gl: Eliminouse correctamente %(name)s “%(obj)s”.

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
gl: Non existe %(name)s ca ID “%(key)s”. Ó mellor foi borrado?

en: Add %s
gl: Engadir %s

en: Change %s
gl: Modificar %s

en: View %s
gl: Ver %s

en: Database error
gl: Erro da base de datos

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
gl[0]: %(count)s %(name)s foi cambiado satisfactoriamente.
gl[1]: %(count)s %(name)s foron cambiados satisfactoriamente.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
gl[0]: %(total_count)s seleccionado.
gl[1]: Tódolos %(total_count)s seleccionados.

en: 0 of %(cnt)s selected
gl: 0 de %(cnt)s seleccionados.

en: Delete
gl: Eliminar

en: Change history: %s
gl: Histórico de cambios: %s

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
gl: O borrado de %(class_name)s %(instance)s precisaría borrar os seguintes obxetos relacionados: %(related_objects)s

en: Django site admin
gl: Administración de sitio Django

en: Django administration
gl: Administración de Django

en: Site administration
gl: Administración do sitio

en: Log in
gl: Iniciar sesión

en: %(app)s administration
gl: administración de %(app)s

en: Page not found
gl: Páxina non atopada

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
gl: Sentímolo, pero non se atopou a páxina solicitada.

en: Home
gl: Inicio

en: Server error
gl: Erro no servidor

en: Server error (500)
gl: Erro no servidor (500)

en: Server Error <em>(500)</em>
gl: Erro no servidor <em>(500)</em>

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
gl: Ocorreu un erro. Os administradores do sitio foron informados por email e debería ser arranxado pronto. Grazas pola súa paciencia.

en: Run
gl: Executar

en: Click here to select the objects across all pages
gl: Fai clic aquí para seleccionar os obxectos en tódalas páxinas

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
gl: Seleccionar todos os %(total_count)s %(module_name)s

en: Clear selection
gl: Limpar selección

en: Breadcrumbs
gl: Migas de pan

en: Models in the %(name)s application
gl: Modelos na aplicación %(name)s

en: Model name
gl: Nome do modelo

en: Add link
gl: Engadir enlace

en: Change or view list link
gl: Cambiar ou ver lista de enlaces

en: Add
gl: Engadir

en: View
gl: Vista

en: You don’t have permission to view or edit anything.
gl: Non ten permiso para ver ou editar nada.

en: After you’ve created a user, you’ll be able to edit more user options.
gl: Cando teña creado un usuario, poderá editar máis opcións do usuario.

en: Change password
gl: Cambiar contrasinal

en: Set password
gl: Configurar contrasinal

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
gl[0]: Por favor corrixa o erro de abaixo.
gl[1]: Por favor corrixa o erro de abaixo.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
gl: Insira un novo contrasinal para o usuario <strong>%(username)s</strong>.

en: This action will <strong>enable</strong> password-based authentication for this user.
gl: Esta acción vai <strong>habilitar</strong> a autentificación basada en contrasinal para este usuario.

en: Disable password-based authentication
gl: Deshabilitar a autentificación basada en contrasinal

en: Enable password-based authentication
gl: Habilitar a autentificación basada en contrasinal

en: Skip to main content
gl: Saltar ó contido principal

en: Welcome,
gl: Benvido,

en: View site
gl: Ver sitio

en: Documentation
gl: Documentación

en: Log out
gl: Rematar sesión

en: Add %(name)s
gl: Engadir %(name)s

en: History
gl: Historial

en: View on site
gl: Ver no sitio

en: Filter
gl: Filtro

en: Hide counts
gl: Agochar contas

en: Show counts
gl: Amosar contas

en: Clear all filters
gl: Borrar tódolos filtros

en: Save
gl: Gardar

en: Remove from sorting
gl: Eliminar da clasificación

en: Sorting priority: %(priority_number)s
gl: Prioridade de clasificación: %(priority_number)s

en: Toggle sorting
gl: Activar clasificación

en: Toggle theme (current theme: auto)
gl: Escoller tema (tema actual: auto)

en: Toggle theme (current theme: light)
gl: Escoller tema (tema actual: claro)

en: Toggle theme (current theme: dark)
gl: Escoller tema (tema actual: escuro)

en: Deleting the %(object_name)s “%(escaped_object)s” would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
gl: Borrar o %(object_name)s “%(escaped_object)s” resultaría na eliminación de elementos relacionados, pero a súa conta non ten permiso para borrar os seguintes tipos de elementos:

en: Deleting the %(object_name)s “%(escaped_object)s” would require deleting the following protected related objects:
gl: Para borrar o obxecto %(object_name)s “%(escaped_object)s” requiriríase borrar os seguintes obxectos protexidos relacionados:

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s “%(escaped_object)s”? All of the following related items will be deleted:
gl: Seguro que quere borrar o %(object_name)s "%(escaped_object)s"? Eliminaranse os seguintes obxectos relacionados:

en: Objects
gl: Obxectos

en: Yes, I’m sure
gl: Sí, estou seguro

en: No, take me back
gl: Non, lévame de volta

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
gl: Borrar os obxectos %(objects_name)s seleccionados resultaría na eliminación de obxectos relacionados, pero a súa conta non ten permiso para borrar os seguintes tipos de obxecto:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
gl: Para borrar os obxectos %(objects_name)s relacionados requiriríase eliminar os seguintes obxectos protexidos relacionados:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
gl: Está seguro de que quere borrar os obxectos %(objects_name)s seleccionados? Serán eliminados todos os seguintes obxectos e elementos relacionados on eles:

en: Delete?
gl: ¿Eliminar?

en:  By %(filter_title)s
gl:  Por %(filter_title)s

en: Summary
gl: Sumario

en: Recent actions
gl: Accións recentes

en: My actions
gl: As miñas accións

en: None available
gl: Ningunha dispoñíbel

en: Added:
gl: Engadido:

en: Changed:
gl: Modificado:

en: Deleted:
gl: Eliminado:

en: Unknown content
gl: Contido descoñecido

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
gl: Hai un problema coa súa instalación de base de datos. Asegúrese de que se creasen as táboas axeitadas na base de datos, e de que o usuario apropiado teña permisos para lela.

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
gl: Está identificado como %(username)s, pero non está autorizado para acceder a esta páxina. Gustaríalle identificarse con una conta diferente?

en: Forgotten your login credentials?
gl: ¿Esquecéu as súas credenciales de logueo?

en: Toggle navigation
gl: Activar navegación

en: Sidebar
gl: Barra lateral

en: Start typing to filter…
gl: Comece a escribir para filtrar…

en: Filter navigation items
gl: Filtrar ítems de navegación

en: Date/time
gl: Data/hora

en: User
gl: Usuario

en: Action
gl: Acción

en: Pagination %(name)s entries
gl: Paxinación de entradas de %(name)s

en: entry | entries
gl[0]: entrada
gl[1]: entradas

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
gl: Este obxecto non ten histórico de cambios. Posibelmente non se creou usando este sitio de administración.

en: Pagination %(name)s
gl: Paxinación %(name)s

en: Show all
gl: Amosar todo

en: Popup closing…
gl: Pechando popup…

en: Search %(name)s
gl: Busca %(name)s

en: Search
gl: Busca

en: %(counter)s result | %(counter)s results
gl[0]: %(counter)s resultado.
gl[1]: %(counter)s resultados.

en: %(full_result_count)s total
gl: %(full_result_count)s en total

en: Save as new
gl: Gardar como novo

en: Save and add another
gl: Gardar e engadir outro

en: Save and continue editing
gl: Gardar e seguir modificando

en: Save and view
gl: Gardar e ver

en: Close
gl: Pechar

en: Change selected %(model)s
gl: Cambiar %(model)s seleccionado

en: Add another %(model)s
gl: Engadir outro %(model)s

en: Delete selected %(model)s
gl: Eliminar %(model)s seleccionado

en: View selected %(model)s
gl: Ver %(model)s seleccionado

en: Thanks for spending some quality time with the web site today.
gl: Grazas polo tempo que dedicou ao sitio web.

en: Log in again
gl: Entrar de novo

en: Password change
gl: Cambiar o contrasinal

en: Your password was changed.
gl: Cambiouse o seu contrasinal.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
gl: Por razóns de seguridade, introduza o contrasinal actual, e despois introduza o novo contrasinal dúas veces para verificar que o escribiu correctamente.

en: Change my password
gl: Cambiar o contrasinal

en: Password reset
gl: Recuperar o contrasinal

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
gl: A túa clave foi gardada.
    Xa podes entrar.

en: Password reset confirmation
gl: Confirmación de reseteo da contrasinal

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
gl: Por favor insira a súa contrasinal dúas veces para que podamos verificar se a escribiu correctamente.

en: New password:
gl: Contrasinal novo:

en: Confirm password:
gl: Confirmar contrasinal:

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
gl: A ligazón de reseteo da contrasinal non é válida, posiblemente porque xa foi usada.  Por favor pida un novo reseteo da contrasinal.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
gl: Acabamos de enviarlle as instrucións para configurar o contrasinal ao enderezo de email que nos indicou. Debería recibilas axiña.

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
gl: Se non recibe un email, por favor asegúrese de que escribiu a dirección ca que se rexistrou, e comprobe a carpeta de spam.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
gl: Recibe este email porque solicitou restablecer o contrasinal para a súa conta de usuario en %(site_name)s

en: Please go to the following page and choose a new password:
gl: Por favor vaia á seguinte páxina e elixa una nova contrasinal:

en: In case you’ve forgotten, you are:
gl: No caso de que se esquecera, vostede é:

en: Thanks for using our site!
gl: Grazas por usar o noso sitio web!

en: The %(site_name)s team
gl: O equipo de %(site_name)s

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
gl: Esqueceu o contrasinal? Insira o seu enderezo de email embaixo e enviarémoslle as instrucións para configurar un novo.

en: Email address:
gl: Enderezo de correo electrónico:

en: Reset my password
gl: Recuperar o meu contrasinal

en: Select all objects on this page for an action
gl: Seleccione tódolos obxetos desta páxina para unha acción

en: All dates
gl: Todas as datas

en: Select %s
gl: Seleccione un/unha %s

en: Select %s to change
gl: Seleccione %s que modificar

en: Select %s to view
gl: Seleccione %s para ver

en: Date:
gl: Data:

en: Time:
gl: Hora:

en: Lookup
gl: Procurar

en: Currently:
gl: Actualmente:

en: Change:
gl: Modificar:
