django - en to ug translation catalogue (202 entries)

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
ug: تاللانغان%(verbose_name_plural)sنى ئۆچۈر

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
ug: %(count)d%(items)sمۇۋەپپەقىيەتلىك ئۆچۈرۈلدى

en: Cannot delete %(name)s
ug: %(name)sنى ئۆچۈرەلمەيدۇ

en: Delete multiple objects
ug: كۆپ ئوبىيكتنى ئ‍ۆچۈرۈش

en: Administration
ug: باشقۇرۇش

en: All
ug: ھەممىسى

en: Yes
ug: ھەئە

en: No
ug: ياق

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Any date
ug: خالىغان چېسلا

en: Today
ug: بۈگۈن

en: Past 7 days
ug: ئۆتكەن 7 كۈن

en: This month
ug: بۇ ئاي

en: This year
ug: بۇ يىل

en: No date
ug: چېسلا يوق

en: Has date
ug: ۋاقتى بار

en: Empty
ug: بوش

en: Not empty
ug: بوش ئەمەس

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
ug: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. دىققەت ھەر ئىككى بۆلەك چوڭ كىچىك يېزىلىشنى پەرقلەندۈرۈشى مۇمكىن.

en: Action:
ug: ھەرىكەت:

en: Add another %(verbose_name)s
ug: باشقا %(verbose_name)sنى قوشۇش

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: Addition
ug: قوشۇش

en: Change
ug: ئۆزگەرتىش

en: Deletion
ug: ئۆچۈر

en: action time
ug: مەشغۇلات ۋاقتى

en: user
ug: ئىشلەتكۈچى

en: content type
ug: مەزمۇن تىپى

en: object id
ug: ئوبىيكىت كىملىكى

note: Translators: 'repr' means representation (https://docs.python.org/library/functions.html#repr)
en: object repr
ug: ئوبيېكت ۋەكىلى

en: action flag
ug: ھەرىكەت بايرىقى

en: change message
ug: ئۇچۇرنى ئۆزگەرتىش

en: log entry
ug: خاتىرە تۈرى

en: log entries
ug: خاتىرە تۈرلىرى

en: Added “%(object)s”.
ug: %(object)sقوشۇلدى

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
ug: %(object)s%(changes)s گە ئۆزگەرتىلدى

en: Deleted “%(object)s.”
ug: %(object)sئۆچۈرۈلدى

en: LogEntry Object
ug: خاتىرە تۈرى ئوبيېكتى

en: Added {name} “{object}”.
ug: {name} “{object}” قا قوشۇلدى

en: Added.
ug: قوشۇلدى.

en: and
ug: ۋە

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
ug: {name} “{object}” نىڭ {fields} ئۆزگەرتىلدى

en: Changed {fields}.
ug: ئۆزگەرگەن {fields}.

en: Deleted {name} “{object}”.
ug: ئۆچۈرۈلگەن {name} “{object}”

en: No fields changed.
ug: ھېچقانداق مەيدان ئۆزگەرمىدى

en: None
ug: يوق

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
ug: Mac دىكى «كونترول» ياكى «Ctrl» نى بېسىپ ، بىردىن كۆپنى تاللاڭ.

en: Select this object for an action - {}
ug: مەشغۇلات ئۈچۈن ئوبيېكت تاللىنىدۇ-{}

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
ug: {name} “{obj}” مۇۋەپپەقىيەتلىك قوشۇلدى.

en: You may edit it again below.
ug: تۆۋەندە قايتا تەھرىرلىسىڭىز بولىدۇ.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
ug: {name} “{obj}” مۇۋەپپەقىيەتلىك قوشۇلدى. تۆۋەندە باشقا {name} قوشسىڭىز بولىدۇ.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
ug: {name} “{obj}” مۇۋەپپەقىيەتلىك ئۆزگەرتىلدى. تۆۋەندە ئۇنى قايتا تەھرىرلىسىڭىز بولىدۇ.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
ug: {name} “{obj}” مۇۋەپپەقىيەتلىك ئۆزگەرتىلدى. تۆۋەندە باشقا {name} قوشسىڭىز بولىدۇ.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
ug: {name} “{obj}” مۇۋەپپەقىيەتلىك ئۆزگەرتىلدى.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
ug: ھەرىكەت ئىجرا قىلىش ئۈچۈن تۈرلەر تاللىنىشى كېرەك. ھېچقانداق تۈر ئۆزگەرتىلمىدى.

en: No action selected.
ug: ھېچقانداق ھەرىكەت تاللىنمىدى.

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
ug: %(name)s"%(obj)s" مۇۋەپپەقىيەتلىك ئۆچۈرۈلدى.

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
ug: ID سى "%(key)s" بولغان %(name)s مەۋجۇت ئەمەس. بەلكىم ئۇ ئۆچۈرۈلگەن؟

en: Add %s
ug: %s نى قوش

en: Change %s
ug: %sنى ئۆزگەرت

en: View %s
ug: %sكۆرۈش

en: Database error
ug: ساندان خاتالىقى

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
ug[0]: %(count)sنى %(name)sگە ئۆزگەرتىش مۇۋەپپىقىيەتلىك بولدى.
ug[1]: %(count)sنى%(name)sگە ئۆزگەرتىش مۇۋەپپىقىيەتلىك بولدى

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
ug[0]: ھەممە%(total_count)sتاللاندى
ug[1]: ھەممە%(total_count)sتاللاندى

en: 0 of %(cnt)s selected
ug: %(cnt)s تۈردىن 0 نى تاللىدىڭىز.

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Change history: %s
ug: تارىخنى ئۆزگەرتىش: %s

note: Translators: Model verbose name and instance representation, suitable to be an item in a list.
en: %(class_name)s %(instance)s
ug: %(class_name)s%(instance)s

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
ug: %(class_name)s%(instance)s نى ئۆچۈرۈش قوغدالغان تۆۋەندىكى ئۇچۇرلارنى ئۆچۈرۈشنى تەلەپ قىلىدۇ: %(related_objects)s

en: Django site admin
ug: جانگو تور بېكەت باشقۇرغۇچى

en: Django administration
ug: جانگو باشقۇرۇش

en: Site administration
ug: تور بېكەت باشقۇرۇش

en: Log in
ug: كىرىش

en: %(app)s administration
ug: %(app)s باشقۇرۇش

en: Page not found
ug: بەت تېپىلمىدى

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
ug: كەچۈرۈڭ، لېكىن تەلەب قىلىنغان بەت تېپىلمىدى.

en: Home
ug: باش بەت

en: Server error
ug: مۇلازىمېتىر خاتالىقى

en: Server error (500)
ug: مۇلازىمېتىر خاتالىقى (500)

en: Server Error <em>(500)</em>
ug: مۇلازىمېتىر خاتالىقى <em>(500)</em>

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
ug: خاتالىق كۆرۈلدى. بۇ ئۇچۇر تور بېكەت باشقۇرغۇچىلارغا ئېلخەت ئارقىلىق ئۇقتۇرۇلدى ۋە تېزدىن تۈزۈتۈلىدۇ. سەبرىڭىزگە رەھمەت.

en: Run
ug: ئىجرا قىل

en: Click here to select the objects across all pages
ug: بارلىق بەتلەردىكى ئوبىيكتلەرنى تاللاش ئۈچۈن بۇ يەرنى چېكىڭ.

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
ug: بارىلىق %(total_count)s%(module_name)s نى تاللا

en: Clear selection
ug: تاللىغاننى تازىلا

en: Breadcrumbs
ug: يول كۆرسەتكۈچى

en: Models in the %(name)s application
ug: %(name)s پروگراممىسىدىكى مودېللار

en: Model name
ug: مودىل ئىسمى

en: Add link
ug: ئۇلىنىش قوشۇڭ

en: Change or view list link
ug: تىزىملىك ​​ئۇلانمىسىنى ئۆزگەرتىش ياكى كۆرۈش

en: Add
ug: قوش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: You don’t have permission to view or edit anything.
ug: سىزنىڭ كۆرۈش ياكى تەھرىرلەش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: After you’ve created a user, you’ll be able to edit more user options.
ug: ئىشلەتكۈچى قۇرغاندىن كېيىن ، تېخىمۇ كۆپ ئىشلەتكۈچى تاللانمىلىرىنى تەھرىرلىيەلەيسىز.

en: Error:
ug: خاتالىق:

en: Change password
ug: پارولنى ئۆزگەرتىش

en: Set password
ug: پارول تەڭشەك

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
ug[0]: تۆۋەندىكى خاتالىقلارنى توغرىلاڭ.
ug[1]: تۆۋەندىكى خاتالىقلارنى توغرىلاڭ.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
ug: ئىشلەتكۈچى <strong>%(username)s</strong> ئۈچۈن يېڭى پارول كىرگۈزۈڭ.

en: This action will <strong>enable</strong> password-based authentication for this user.
ug: بۇ مەشغۇلات مەزكۇر ئىشلەتكۈچىنىڭ ئىم ئاساسىدىكى دەلىللىشىنى <strong>قوزغىتىدۇ</strong>

en: Disable password-based authentication
ug: ئىم ئاساسىدىكى دەلىللەشنى چەكلەيدۇ

en: Enable password-based authentication
ug: ئىم ئاساسىدىكى دەلىللەشنى قوزغىتىدۇ

en: Skip to main content
ug: ئاساسلىق مەزمۇنغا ئاتلا

en: Welcome,
ug: مەرھابا،

en: View site
ug: بېكەتنى كۆرۈش

en: Documentation
ug: قوللانمىلار

en: Log out
ug: چىكىنىش

en: Add %(name)s
ug: %(name)sنى قوشۇش

en: History
ug: تارىخ

en: View on site
ug: بېكەتتە كۆرۈش

en: Filter
ug: سۈزگۈچ

en: Hide counts
ug: ساناقنى يوشۇر

en: Show counts
ug: ساناقنى كۆرسەت

en: Clear all filters
ug: ھەممە سۈزگۈچلەرنى تازىلا

en: Save
ug: ساقلا

en: Remove from sorting
ug: تەرتىپلەشتىن چىقىرىۋەت

en: Sorting priority: %(priority_number)s
ug: تەرتىپلەش دەرىجىسى: %(priority_number)s

en: Toggle sorting
ug: تەرتىپلەشنى ئالماشتۇرۇش

en: Toggle theme (current theme: auto)
ug: تېمىنى ئالماشتۇرۇش (ھازىرقى تېما: ئاپتوماتىك)

en: Toggle theme (current theme: light)
ug: تېمىنى ئالماشتۇرۇش (ھازىرقى تېما: يورۇق)

en: Toggle theme (current theme: dark)
ug: تېمىنى ئالماشتۇرۇش (ھازىرقى تېما: قارا)

en: Deleting the %(object_name)s “%(escaped_object)s” would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
ug: %(object_name)s«%(escaped_object)s» نى ئۆچۈرۈش، ئۇنىڭغا باغلىق نەرسىلەرنى ئۆچۈرۈشنى كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ لېكىن ھېسابىڭىزدا تۆۋەندىكى تۈرلەرنى ئۆچۈرۈش ئىجازىتى يوق:

en: Deleting the %(object_name)s “%(escaped_object)s” would require deleting the following protected related objects:
ug: %(object_name)s «%(escaped_object)s» نى ئۆچۈرۈش، تۆۋەندىكى قوغداشقا مۇناسىۋەتلىك ئۇچۇرلارنى ئۆچۈرۈشنى تەلەپ قىلىدۇ:

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s “%(escaped_object)s”? All of the following related items will be deleted:
ug: %(object_name)s «%(escaped_object)s» نى راستتىنلا ئۆچۈرۈشنى خالامسىز؟ تۆۋەندىكى مۇناسىۋەتلىك بارلىق تۈر ئۆچۈرۈلىدۇ:

en: Objects
ug: ئوبىيكتلار

en: Yes, I’m sure
ug: ھەئە، شۇنداق

en: No, take me back
ug: ياق، كەينىگە ياندۇر

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
ug: تاللانغان %(objects_name)s نى ئۆچۈرۈش، ئۇنىڭغا باغلىق نەرسىلەرنى ئۆچۈرۈشكە ئۆتۈرۈلۈدۇ، لېكىن سىزنىڭ ھېساباتىڭىزدا تۆۋەندىكى تۈرلەرنى ئۆچۈرۈش ھوقۇقى يوق:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
ug: تاللانغان %(objects_name)s نى ئۆچۈرۈش، تۆۋەندىكى قوغداق قوغدالغان ئۇچۇرلارنى ئۆچۈرۈشنى تەلەپ قىلىدۇ:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
ug: تاللانغان %(objects_name)s نى راستلا ئۆچۈرۈشنى خالامسىز؟ تۆۋەندىكى بارلىق نەرسىلەر ۋە ئۇلارغا باغلىق تۈرلەر ئۆچۈرۈلىدۇ:

en: Delete?
ug: ئۆچۈرۈۋېتەمسىز؟

en:  By %(filter_title)s
ug: %(filter_title)s بويىچە

en: Summary
ug: ئۈزۈندە

en: Recent actions
ug: يېقىنقى مەشغۇلاتلار

en: My actions
ug: مەشغۇلاتلىرىم

en: None available
ug: ھېچنېمە يوق

en: Added:
ug: قوشۇلدى:

en: Changed:
ug: ئۆزگەردى:

en: Deleted:
ug: ئۆچۈرۈلدى:

en: Unknown content
ug: بەلگىلەنمىگەن مەزمۇن

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
ug: سىزنىڭ مەلۇمات سانداننىڭ ئورنىتىشىدا بىرنەمە مەسىلە بار. توغرا ساندان جەدۋىلى قۇرۇلغانلىقىنى جەزملەڭ، ۋە سانداننىڭ توغرا ئىشلەتكۈچى تەرىپىدىن ئوقۇلىدىغانلىقىنى جەزملەڭ.

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
ug: سىز %(username)s دېگەن ئىشلەتكۈچى ھېساباتى بىلەن كىرگەنسىز، لېكىن بۇ بەتكە كىرىش ھوقۇقىڭىز يوق. باشقا ھېساباتقا كىرىشنى خالامسىز؟

en: Forgotten your login credentials?
ug: كىرىش كىنىشكىڭىزنى ئۇنتۇپ قالدىڭىزمۇ؟

en: Toggle navigation
ug: يۆل باشلىغۇچنى ئالماشتۇرۇش

en: Sidebar
ug: يان بالداق

en: Start typing to filter…
ug:  فىلتىرلاش ئۈچۈن يېزىشنى باشلاڭ…

en: Filter navigation items
ug: يۆل باشقۇرۇش تۈرلەرىنى سۈزۈش

en: Date/time
ug: چېسلا/ۋاقىت

en: User
ug: ئىشلەتكۈچى

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Pagination %(name)s entries
ug: %(name)s تۈرنى بەتكە ئايرىش

en: entry | entries
ug[0]: تۈرى
ug[1]: تۈرى

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
ug: بۇ ئوبىيكتنىڭ ئۆزگەرتىش تارىخى يوق. بۇنى مۇمكىن بۇ باشقۇرۇش بېتى ئارقىلىق قوشمىغان بولۇشى مۇمكىن.

en: Pagination %(name)s
ug: %(name)s بەتكە ئايرىش

en: Show all
ug: ھەممىنى كۆرسەت

en: Popup closing…
ug: قاڭقىشنى تاقاۋاتىدۇ…

en: Search %(name)s
ug: %(name)s نى ئىزدە

en: Search
ug: ئىزدە

en: %(counter)s result | %(counter)s results
ug[0]: %(counter)s نەتىجە
ug[1]: %(counter)s نەتىجەسى

en: %(full_result_count)s total
ug: %(full_result_count)s جەمى

en: Save as new
ug: يېڭىدىن ساقلاش

en: Save and add another
ug: ساقلاپ يېڭىسىنى قوشۇش

en: Save and continue editing
ug: تەھرىرلەشنى داۋاملاشتۇرۇپ ساقلاش

en: Save and view
ug: ساقلاش ۋە كۆرۈش

en: Close
ug: ياپ

en: Change selected %(model)s
ug: تاللانغان%(model)sنى ئۆزگەرت

en: Add another %(model)s
ug: باشقا %(model)s قوش

en: Delete selected %(model)s
ug: تاللىغان %(model)s نى ئۆچۈر

en: View selected %(model)s
ug: تاللىغان %(model)s نى كۆرسەت

en: Thanks for spending some quality time with the web site today.
ug: بۈگۈن تور بېكەتتە ساپالىق ۋاقىت سەرىب قىلغىنىڭىزغا رەھمەت.

en: Log in again
ug: قايتا كىرىڭ

en: Password change
ug: پارولنى ئۆزگەرتىش

en: Your password was changed.
ug: پارولىڭىز ئۆزگەرتىلگەن

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
ug: بىخەتەرلىك ئۈچۈن ئەسلى پارولىڭىزنى كىرگۈزۈڭ، ئاندىن يېڭى پارولىڭىزنى ئىككى قېتىم كىرگۈزۈڭ، بۇنىڭ ئارقىلىق سىز توغرا يېزىب بولغىنىڭىزنى دەلىللەيمىز.

en: Change my password
ug: پارولىمنى ئۆزگەرتىىمەن

en: Password reset
ug: ئىمنى ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
ug: پارول ئۆزگەرتىلدى.  داۋاملاشتۇرۇپ تىزىمغا كىرسىڭىز بولىدۇ.

en: Password reset confirmation
ug: پارول ئەسلىگە قايتۇرۇشنى جەزملەش

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
ug: يېڭى پارولىڭىزنى ئىككى قېتىم كىرگۈزۈڭ، بۇنىڭ ئارقىلىق سىز توغرا كىرگۈزۈب بولغىنىڭىزنى دەلىللەيمىز.

en: New password:
ug: يېڭى پارول:

en: Confirm password:
ug: پارولنى جەزملە:

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
ug: پارولنى قايتا بەلگىلەش ئۈچۈن بېرىلگەن ئۇلانما ئىناۋەتسىز بولدى، بۇ ئۇلانما ئاللىبۇرۇن ئىشلىتىلگەن بولۇشى مۇمكىن. يېڭى پارولنى قايتا بەلگىلەش ئۈچۈن ئىلتىماس قىلىڭ.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
ug: سىز كىرگۈزگەن ئېلخەت ئادرېسىغا ھېسابات بولسا، پارول قويۇش ئۈچۈن سىزگە ئېلخەت ئارقىلىق چۈشەندۈرۈش يوللىدۇق. سىز قىسقا ۋاقىت ئىچىدە ئۇخەتنى تاپشۇرۇب ئېلىشىڭىز كېرەك.

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
ug: ئېلخەت تاپشۇرۇپ ئالمىغان بولسىڭىز، تىزىملىتىپ بولغان ئېلخەت ئادرېسىڭىزنى توغرا كىرگۈزگەنلىكىڭىزنى جەزملەڭ ۋە ئېلخەت ئادرېسىڭىزنىڭ ئەخلەت ساندۇغىنى تەكشۈرۈڭ.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
ug: سىز بۇ ئېلخەتنى تاپشۇرۇب ئالدىڭىز، چۈنكى ، %(site_name)s دىكى ئىشلەتكۈچى ھېساباتىڭىزنىڭ پارولىنى قايتا بەلگىلەشنى ئىلتىماس قىلدى.

en: Please go to the following page and choose a new password:
ug: كىيىنكى بەتكە كىرىڭ ۋە بىر شىفرە تاللاڭ:

en: In case you’ve forgotten, you are:
ug: ئۇنتۇپ قالغان ئەھۋال ئاستىدا ، سىز:

en: Thanks for using our site!
ug: تور بېكىتىمىزنى ئىشلەتكىنىڭىز ئۈچۈن رەھمەت!

en: The %(site_name)s team
ug: %(site_name)s قوشۇنى

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
ug: شىفرىڭىزنى ئۇنتۇپ قالدىڭىزمۇ؟ تۆۋەنگە ئېلىكتىرونلۇق ئېلىخەت ئادرىسىڭىزنى كىرگۈزۈڭ، يېڭىسىنى تەڭشەش ئۈچۈن كۆرسەتمىلىك ئېلىخەت ئەۋەتىمىز .

en: Email address:
ug: ئېلخەت ئادرېسى:

en: Reset my password
ug: پارولىمنى قايتا بەلگىلەش

en: Select all objects on this page for an action
ug: مەشغۇلات ئۈچۈن بۇ بەتتىكى ھەممە ئوبيېكت تاللىنىدۇ

en: All dates
ug: بارلىق چىسلا

en: Select %s
ug: %sنى تاللاش

en: Select %s to change
ug: تاللانغان %sنى ئۆزگەرتش

en: Select %s to view
ug: تاللانغان %sنى كۆرۈش

en: Date:
ug: چېسلا:

en: Time:
ug: ۋاقتى:

en: Lookup
ug: ئىزدە

en: Currently:
ug: نۆۋەتتە:

en: Change:
ug: ئۆزگەرتىش:
